Ara

Gönen Sosu Tarifi

Gönen Sosu Tarifi, Gönen sosu nasıl yapılır, malzemeler nasıl seçilir ve ne kadar malzeme ile bu sos yapılır inceleyelim. Sosumuzun tarifini sizinle paylaşalım ve özel bir sunum yapalım.

Gönen Sosu Tarifi, Nasıl Yapılır?


Sos tarifi arasında gönen sosunu da görebilirsiniz. Oldukça kolay olan bu sosu dolabınızda her zaman bulundurabilir ve sosun yakıştığı yemekler ile birlikte sunabilirsiniz. Gönen sosu nasıl yapılır, malzemeler nasıl seçilir ve ne kadar malzeme ile bu sos yapılır inceleyelim. Sosumuzun tarifini sizinle paylaşalım ve özel bir sunum yapalım.
 

Gönen Sosu Tarifi Malzemeleri:

 
 • 100 gram rendelenmiş kaşar
 • 1 su bardağı su
 • Karabiber
 • Tuz
 • 3 yemek kaşığı mayonez
 • 2 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 yemek kaşığı domates salçası
 

Gönen Sosu Tarifi, Yapılışı:
 

 1. Gönen sosu tarifi için öncelikle uygun bir tencere alalım.
 2. Bu tencerenin içine yağımızı koyalım.
 3. Salça, karabiber ve tuzu tavada kavuralım.
 4. Kısık ateşte bu işlemi yapalım.
 5. Daha sonra su ilave edip kaynatalım.
 6. Kaynatma işlemi sonrasında yoğurt, kaşar, mayonez malzemelerimizi alalım ve tenceremize ilave edelim. İşlem tamamdır.

Gönen sosu tarifi gördüğünüz gibi gayet kolay. Sosa özel tatlar ekleyebilir, kendi damak zevkinize göre bazı güncellemeler de yapabilirsiniz elbette. Bazen soslarda küçük eklemeler ciddi tat değişikliklerine sebep olmaktadır. Siz de bu eklemeleri yapabilirsiniz. Özellikle sunum esnasında bazı yeşilliklerden faydalanabilirsiniz. Sosu nasıl yaptığınız kadar nasıl yaptığınız da önemli olacağı için buna göre sosunuzu güzelce sunmalısınız. Yemeklerin yanında kullanılan minik soslukları kullanabilir ya da duruma göre çeşitli sosları bir arada sunabilir, tabağın yanına küçük bir dokunuş olarak ekleyebilirsiniz. Sunum sonrasında afiyetle tüketebilirsiniz.

Sos Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler