Ara

Cevizli Tarator Sos Tarifi

Cevizli Tarator Sos Tarifi, Cevizli tarator sos nasıl yapılır, malzemeler neler, birlikte sosumuzu hazırlayalım. Cevizli tarator sos tarifi gayet kolay. Bu sosu kullanabileceğiniz yemeklerin yanına koyabilirsiniz.

Cevizli Tarator Sos Nasıl Yapılır?


Sos tarifi arasında yer alan tarator sosuna ceviz ekleyerek farklı bir tat tecrübe edebilirsiniz. Cevizli tarator sos nasıl yapılır, malzemeler neler, birlikte sosumuzu hazırlayalım.
 
Cevizli Tarator Sos Tarifi Malzemeler:
 
 • 100 gram ceviz içi
 • Yeterinde tuz
 • 4 diş sarımsak
 • 2 dilim ekmek içi
 • Yarım su bardağı sirke
 • ¾ su bardağı zeytinyağı
 

Cevizli Tarator Sos Tarifi Yapılışı: 

 1. Cevizli tarator sos tarifi için cevizleri havanda dövmeliyiz. E
 2. kmek içlerini ıslatalım ve suyunu sıkalım.
 3. Bu ekmekleri de havanda birlikte dövelim.
 4. Dövmeye devam ederken 5-6 damla sirke ve elimizdeki zeytinyağının tamamını karışıma ekleyelim.
 5. Sarımsak ve yeterli gördüğümüz miktarda tuzu da ekleyelim.
 6. Bu karışımı iyice harmanlayalım.
 7. Böylelikle sosumuzu bir sos kabına alabilir ve sunuma hazır hale getirebiliriz.

Gördüğünüz gibi cevizli tarator sos tarifi gayet kolay. Bu sosu kullanabileceğiniz yemeklerin yanına koyabilirsiniz. Elbette havan ile döverken sosun malzemelerini dengeli bir şekilde dağıtmanız gerekecektir. Kendi damak zevkinizi de göz önünde bulundurarak sosunuza malzemeleri arttırabilirsiniz. Eğer daha fazla sos istiyorsanız da bu malzemelerin iki üç katını dengeli olarak arttırabilirsiniz. Cevizli taratoru biber salçası ile de hazırlayabilirsiniz. Cam kavanoz içinde on beş gün kadar buzdolabında saklayabilirsiniz. Ek malzemeler ve bu malzemelerin kullanımı tamamen sizin insiyatifinizdedir. Sosumuzu afiyetle yemeklerinizin yanında tüketebilir, sunarken daha süslü bir şekilde sunabilirsiniz. Böylece konuklarınızın damak zevki kadar, gözüne de hitap etmiş olursunuz.

Sos Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler