Ara

Biberli Yüksük Makarna Tarifi

Biberli Yüksük Makarna Tarifi, Biberli Yüksük Makarna Nasıl Yapılır? Biber kullanarak, acılı ya da acısız makarna yapabilirsiniz. Biberli yüksük makarna nasıl yapılır tarifi için, aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz.

Biberli Yüksük Makarna Nasıl Yapılır?


Biber kullanarak, acılı ya da acısız makarna yapabilirsiniz. Biberli yüksük makarna nasıl yapılır tarifi için, aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz. Böylece öğlen ya da akşam yemeklerinizde güzel bir biberli yüksük makarna tüketerek, karınlarınızı doyurabilirsiniz. Yapılışı zor değildir, aileniz ile birlikte afiyetle tüketebileceğiniz farklı lezzette bir biberli yüksük makarna tarifidir.

Malzemeler:

Yüksük Makarna 1 paket
3 ya da 4 adet biber
Domates salçası 1 çorba kaşığı
Sıvı yağ 2 çorba kaşığı
Kırmızı pul biber
Karabiber ve nane
Tereyağı 1 çorba kaşığı


Biberli Yüksük Makarna Yapılışı:


Tüm malzemelerinizi düzenli bir şekilde hazırladıktan sonra, tencerenize su ekleyiniz. Suyu kaynatın ve 1 tatlı kaşığı kadar yağ ve tuz ekleyin. Üzerine de makarnayı boşaltın. Ortalama 10 dakika kadar haşlanmasını bekledikten sonra, makarnayı süzgeçten geçirmeli ve soğuk suyun altında tutmalıyız. Bunun akabinde tencereye bu sefer yağ ekleyin, ince ince doğranmış biberlerimizi üzerine eklemeliyiz. Ardından da salçamızı güzel bir şekilde koyarak, pişirmeye başlıyoruz. Nane ve karabiber ile tuzu da üzerine ekleyip karıştırdıktan sonra, iyice karıştırıyoruz. Makarnamızı da üzerine ekleyip yine düzenli bir şekilde karıştırdıktan sonra, en fazla 5 dakika kadar daha pişirmelisiniz. Böylece biberli yüksük makarnası tam kıvamını alacaktır. Sıcak bir şekilde servis yapabilirsiniz. Dileyenler, pul biber eklemeden de yapabilirler. Çok güzel ve hoş bir tarif ile biberli bir makarnayı yaparak, tüketebilirsiniz.

Makarna Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler