Ara

Akdeniz Usulü Makarna Tarifi

Akdeniz Usulü Makarna Tarifi, Akdeniz Usulü Makarna Nasıl Yapılır? Makarnanın yapımından çok sosu ve eklemelerine biraz yönelmek gerekiyor. Böylece Akdeniz makarna yapılarak, güzel bir karın doyması yaşanabilir.

Akdeniz Usulü Makarna Nasıl Yapılır?


Makarnaların her biri güzeldir fakat her birinin çeşidi bulunuyor. Bunlar arasında Akdeniz usulü makarna tarifi de yer almaktadır. Akdeniz usulü makarna nasıl yapılır için adımlar çok basittir. Makarnanın yapımından çok sosu ve eklemelerine biraz yönelmek gerekiyor. Böylece Akdeniz makarna yapılarak, güzel bir karın doyması yaşanabilir.

Malzemeler:

Makarna ( Yarım Paket)
Domates 2 adet (orta halli)
Maydanoz 2 ya da 3 tutam
4 yaprak marul
Limon suyu (yarım)
2 ya da 3 yemek kaşığı zeytinyağı
10 adet siyah zeytin
Beyaz peynir 100 gr
Kuru fesleğen 1 çağ kaşığı


Akdeniz Usulü Makarna Yapılışı:


Beklentilerinizi karşılaması açısından öncelikle makarnamızı haşlamaya başlamalıyız. Bunun için en fazla 10 dakika kadar haşlamak ve haşlandıktan sonra da suyunu süzmek yeterli olacaktır. Sonrasında ise makarnamıza lezzet vermesi açısından sos eklemelerini yapabiliriz. Malzemelerimiz içerisinde Akdeniz usulü makarna yapabilmek için, domatesleri güzelce yıkadıktan sonra ufakça doğramaya başlamanız gerekiyor. Aynı şekilde maydanoz ve marulları da kıymalısınız. Beyaz peyniri ise ufak boyutlarda kesmelisiniz. 10 adet zeytinin çekirdeklerini çıkartmalı ve onları da ufakça kesmelisiniz. Tüm buraya kadar her bir malzemeyi alın ve rahat bir alana taşıyın. Sonra kap üzerine yerleştirin. Zeytinyağını, limon suyunu ekleyin ve ardından tuz ekleyerek karıştırmaya başlayın. Tüm bunları makarnaya ekleyin. Böylece güzel bir şekilde Akdeniz havasını simgeleyen makarnayı tamamlamış oluyorsunuz.

Makarna Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler