Ara

Acılı Domates Soslu Makarna Tarifi

Acılı Domates Soslu Makarna Tarifi, Acılı Domates Soslu Makarna Nasıl Yapılır? Tarifimiz için sadece uygun malzemeleri bir araya getirmeniz ve bir arada hazırlamanız gerekiyor. Acılı domates soslu makarna nasıl yapılır diye öğrenmeyi arzuluyorsanız, aşağıdaki yolları izlemelisiniz.

Acılı Domates Soslu Makarna Nasıl Yapılır?


Güzel bir makarna menülerinden olan acılı domates soslu makarna tarifine bakacağız. Birçok açıdan lezzetli olan ve sosu ile başka bir tadı olan bir tarife bakacağız. Yapması çok karmaşık değildir. Çok güzel bir soslu makarna yapabilmek için sadece uygun malzemeleri bir araya getirmeniz ve bir arada hazırlamanız gerekiyor. Acılı domates soslu makarna nasıl yapılır diye öğrenmeyi arzuluyorsanız, aşağıdaki yolları izlemelisiniz.

Malzemeler:

Makarna İçin:

Yarım paket makarna
Ortalama 1,5 yemek kaşığı sıvı yağ

Sos için:

Tereyağı (2 yemek kaşığı)
Küçük 1 adet soğan
2 diş sarımsak
Tuz
Rendelenmiş 2 adet domates
Pul biber (1,5 tatlı kaşığı)


Acılı Domates Soslu Makarna Yapılışı:


Klasik bir makarna yapım aşamasına başlamalısınız. Tencerenizi alın ve tuzlu su ekleyip kaynatmaya başlayın. Bunun hemen ardından ise sıvı yağ ile birlikte makarnayı güzelce eklemelisiniz. Ardından bırakın makarnanız haşlanmaya başlasın. Bu aşamada ise Sos aşamasına geçmeniz çok daha iyi olacaktır. Tereyağını alın ve tava üzerinde eritmeye başlayın. Eridiğinde ise çok geçmeden doğranan soğanlar ile rendelenmiş sarımsakları bir arada tereyağlı tavanıza ekleyin ve kavurun. Buradaki işlem tamamlandıktan sonra ise rendelenen domatesi ve pul biberleri ekleyin ve tuz koyun. İyi bir şekilde karıştırıldıktan sonra 5 ve 7 dakika arasında pişirin kısık ateşe ayarlayın ve pişmeye bırakın. Sonrada kapatın. Acılı domates soslu makarna yapma işlemi için haşlanan makarnayı suyunu süzün. Tencereye alın ve sos ile karıştırın. Ya da sosu üzerine ekleyin.

Makarna Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler