Ara

Höşmerim Tarifi

Höşmerim Tarifi, Höşmerim Nasıl Yapılır? Höşmerim nasıl yapılır diyerek endişeleniyorsanız, sorun etmeyin. Aşağıdaki tarifimizi okuyarak, tatlınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Höşmerim Nasıl Yapılır?


Akşam yemeğinizi süslendirecek helva tarifleri arıyorsanız emin olun ki tam yerine geldiniz. Bence höşmerim tarifi bu konuda size yardımcı olabilir. Höşmerim nasıl yapılır diyerek endişeleniyorsanız, sorun etmeyin. Aşağıdaki tarifimizi okuyarak, tatlınızı yapmaya başlayabilirsiniz. 

Höşmerim Tarifi İçin Gerekli Olan Malzemeler:

Badem (kabuksuz),
1 bardak süt
Bir kâse peynir (yağlı, tuzsuz, rende),
1 bardak irmik,
1,5 bardak şeker,
1 bardak su.


Höşmerim Tarifinin Hazırlanışı:


Tatlımızı pişirmek için uygun bir tencere bulalım. Ve bulduğumuz tenceremize yağ koyup, üzerine irmik ilave edelim. Daha sonra ocağın üstüne koyup kavurmaya başlayalım. Tenceredeki irmiklerimiz altın sarısı rengini alana kadar ocakta kavurmaya devam edelim.
İrmiklerimiz ocakta pişerken, biz de uygun olan başka bir tencerede tatlımızın şerbetini hazırlamaya başlayalım.  Tenceremizin içine; bir bardak su, 1,5 bardak şeker ve 1 bardak süt koyalım. Ve ocağın üstüne koyup karıştırırken bir yandan da kaynatalım.
İrmiklerimiz kavrulduysa eğer, ocaktan alalım ve önceden hazırladığımız tatlı şerbetini üzerine dökelim. Sonra da ocağın üzerinde tekrar, irmiklerin suyu çekilene kadar pişirmeye devam edelim.
Tenceremizdeki irmikler suyunu çekmişse, yağlı, tuzsuz ve rende olan peynirimizi alalım. Daha sonra peynirimizi üzerine ekleyelim. Ve ocağa koyup, peynirlerimiz eriyip tatlı kıvamına gelinceye kadar pişirelim. Peynirler kıvamına gelmişse ocağımızın üzerinden alalım.
Tatlımızı tenceremizden çıkartıp herhangi bir tabağa koyalım. Ve üzerini tatlı kaşığımızın yardımı ile şekillendirelim.
Akşam yemeğinizin leziz tadı olan höşmerim tarifi masanın üzerindeki yerini rahatlıkla alabilir. Afiyet olsun.

Helva Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler