Mutlu Aile Hikayesi

Mutlu Aile
Tweet Paylaş Plus Pinterest
Bir zamanlar çok zengin bir adam varmış. Bu adamın 2 tanede kızı varmış karısını bir trafik kazasında kaybetmişler. Karşıdaki kulübede çok fakir bir Aile yaşarmış. Bu aileninse 2 kızı varmış. Babaları onları terk etmiş, anneleri ise çalışamayacak kadar hastaymış. Zenginin kızlarının biri 5, diğeri ise 10 yaşında imiş.Diğer kulübedeki kızlarda aynı yaşdaymış.
 
Büyük konakta yaşayan kızlardan küçüğün adı Almara büyük kızın adı ise Almina imiş. Kulübedeki kızların adı da küçüğün adı Fatmagül büyüğün adı ise Ayşegül imiş.almara ve almina her gün dışarıda diledikleri gibi oynarken, Fatma ve Ayşe ise çalışıp hasta annesine bakıyorlarmış.Günler geçmiş kızların okulları başlamış.fakat Ayşe ve Fatma okula gidemiyormuş.
 
Almara ve almina ise en iyi şartlarda okula gidiyormuş. Günler geçmiş kış başlamış. Kar olabildiğince hızlı yağıyormuş. almara ve almina okuldan dönerken Fatma ve Ayşe’nin soğuktan donmak üzere olduğunu görmüş ve onlara yardım etmek istemişler. fakat babası buna izin vermemiş. almara ve almina kızların bu haline çok üzülmüşler. Onların karşıdaki kulübede oturduklarını öğrenince gece babasından gizlice onlara bir takım yiyecek ve içecek götürmüşler.
 
Fatma, Ayşe,almara ve almina çok iyi dost olmuşlar. Her gün okuldan çıkışta almira ve almara Ayşe ve fatmanın yanına gidip bir şeye ihtiyaçları olup olmadığını soruyorlarmış. ayşe ve Fatma bu hallerine çok üzülüyorlarmış fakat ellerinden hiçbir şey gelmiyormuş. neyse bunların arkadaşlıkları böyle sürüp giderken bunlar büyümüş genç kız olmuşlar. almara ve almina okurken Ayşe ve Fatma çalışıyormuş.
 
birgün almara arkadaşları ile alışverişe çıkacağını söylemiş ve evden çıkmış. Karşıdan karşıya geçerken almara ya araba çarpacakmış ki Ayşe onu görmüş ve almarayı kurtarmış. almara bu durumu babasına anlatmış ve babası kızlarının Ayşe ve Fatma ile görüşmelerine izin vermiş. bu durum kızları çok sevindirmiş. Kızların babası Ayşe ve fatmanın ailesiyle tanışmayı istediğini söylemiş. Annesinin halini görünce çok üzülmüş ve onu tedavi ettirebileceğini söylemiş. anne bu duruma ilk önce hayır dese de kızlarını düşünerek kabul etmiş.
 
Almina ve almaranın babasının adı Tarıkmış. Diğer kızların annesinin adı da Melek miş. Tarık ve Melek birbirlerine aşık olmuşlar ve evlenmeye karar vermişler. Bu haberi kızlara da vermişler. Kızlar da bu habere çok sevinmiş ve gözü kapalı evet demişler. Tabi annede iyileşmiş. Büyük konakta mutlu mesut yaşamışlar...

Rastgele Hikayeler

Yeni Hikayeler

Metin Reklamları