Arayacağını Söylemişti Aramadı Hikayesi

Candan Ünal Yazıları,Candan Ünal Arayacağını Söylemişti Aramadı Hikayesi,İlk buluşmanızdan sonra arayacağını söyleyerek aramayan bir adamı, neden aramadığını sormak için aramayın
Arayacağını Söylemişti Aramadı
Tweet Paylaş Plus Pinterest
Arayacağını Söylemişti Aramadı
 
İlk randevunuz çok güzel geçti. Yemek yediniz, keyifli sohbet ettiniz ve gecenin sonunda sizi arayacağını söyledi. Aradan kaç gün geçti ancak aramadı. Kafanız hep bu soruyla meşgul, neden hala aramadı?
 
Sizi hiç yormadan cevabı söyleyeyim çünkü çok basit: Hoşlanmadı! Bu kadar sade ve kolay bir cevabı var aslında, sakın kendi içinizde bahaneler üretmeye çalışmayın. Eminim ilk anda bana karşı çıkacaksınız. Size göre gece çok güzel geçti, eğlendiniz, hoşlanmayan adam geceyi bu kadar uzun tutmazdı diye düşünüyorsunuz. İşlerinin yoğunluğundan, ailevi sorunlardan falan aramamıştır, değil mi? Tabii canım, ben ne bilirim ki zaten? Bana bakmayın siz, dangul dungul yazıyorum işte, Bayan Çokbilmiş ya adım! Yalnız bir ricam olacak, ararsa siz de beni arayıp haber verin lütfen!
 
Hanımlar, bildiğim en önemli aşk kuralını şimdi sizinle paylaşıyorum, sıkı durun! Konu aşk ise, yoğunluktan arayamamak yalandır! Lütfen önce bunu kabul edin, içinize iyice sindirin. Bir adam başka bir ülkede savaşın ortasında muhabirlik yapmıyorsa, maden ocağında, yerin bilmem kaç kat altında kömür çıkarmıyorsa, telefonun olmadığı bir medeniyette yaşamıyorsa, yani çok ekstrem bir durum yoksa, mutlaka nasılsın demeye vakit bulacaktır. Ne yani, bu adam tuvalete de mi gitmedi hiç?
 
Yoğunluktan arayamamak, arkadaşlar, aile, tanıdıklar, sosyal çevre için son derece geçerli ve gerçek bir sebep olabilir, kimse de buna itiraz etmez. Ancak kadın-erkek ilişkisinde, üstelik de ilişkinin başında veya başlamasını isteyen bir adam varsa karşınızda, ne yapar eder arar. Bu formülü öğrenin ve yastığınızın altına koyun.
 
Şimdi dönelim tekrar ilk geceye, siz çok eğlendiniz, adamdan da hoşlandınız. Ayrılırken arayacağını söyledi ve aramadı. Bu durumda birkaç olasılık vardır. Size arayacağını söylemiştir çünkü yüzünüzden ve beden dilinizden, kendisinden çok hoşlanmış olduğunuzu anlamıştır. Sizi üzmemekten çok, bir daha görüşmeyeceğinizi söylerse, vereceğiniz tepkiyle uğraşmak zor gelmiştir. Böyle bir yalanla durumu geçirmek, hem gecenin akılda iyi kalmasını sağlar, hem boşuna neden hoşlanmadığını anlatmak zorunda kalmaz.
 
Diğer olasılık, sizden insan olarak çok hoşlanmıştır, arkadaşlığınız, sohbetiniz ona keyif vermiştir ancak aradığı kadın siz değilsinizdir. Güzel bir dostluk yaşayabileceğinizi söylese, kadınsal egonuzu incitir diye susmuş, bu tehlikeyi göze almaktansa, hiç konuyu açmamayı tercih etmiştir. Diğer alternatif ise, adam sizden gerçekten hoşlanmamıştır fakat o gece için yapacak başka işi, planı, arayacağı ve daha güzel vakit geçireceği kimsesi yoktur. Canı yalnız kalmak istememiştir, geceyi böyle atlatır. Son olarak, en sık karşılaşılan durum, bütün derdi sizi yatağa götürmek olan arkadaş, bu emeline nail olamamıştır. Bu modellerde, şahısla ilk gece sevişip sevişmediğinizin bir önemi yoktur çünkü her iki durumda da adam ertesi gün aramayacak ve mümkünse ortadan kaybolacaktır. Yani, yine karlısınız!
 
Sonuç olarak, hepimizin neredeyse çift telefon taşıdığı günümüzde, kimse kimseyi yoğunluk gibi komik sebeplerden dolayı aramamazlık etmez. Aramıyorsa yukarıda anlatmaya çalıştığım şeyler ve benzerleri olmuştur. Yalnız bu durumu lütfen ilişkisi devam edenler ve evli olanlar üstüne alınmasın. Orada farklı sorunlar ve psikolojiler ortaya çıkar. Daha çok güven, alışkanlık ve anlayış gibi sebeplere dayanan arama durumu, birbirini tanımayan ve o gece ilk randevusuna çıkmış olan çiftlerin durumundan farklıdır. Aman karışıklık olmasın!
 
İlk buluşmanızdan sonra arayacağını söyleyerek aramayan bir adamı, neden aramadığını sormak için aramayın. Vereceği cevap yalanlarla dolu olacaktır. Canınız bunlara inanmak isterse ne ala, o zaman telefon elinizde, hemen çevirin numarayı. Boş verin,  boşuna kontör harcamayın, ben söyleyeyim cevabı işte: Çok meşguldüm, arayamadım!..

Rastgele Hikayeler

Yeni Hikayeler

Metin Reklamları