Ara

Biberli Tavuk Sote Tarifi

Biberli Tavuk Sote Tarifi, Biberli tavuk sote nasıl yapılır dendiğinde ise bu yemeğin tarifini iyice incelemeleri ve harfiyen tarifte yazılanları uygulamaları gerekmektedir.

Biberli Tavuk Sote Nasıl Yapılır?

 
Biberli tavuk sote yemek tarifi yapılırken tavuk ve sotenin birbirlerini ne kadar tamamladıklarını da görmek gerekir. Sebzelerin tavuk etine katacağı lezzet ile bu yemek vereceğiniz kişilere rahatlıkla sunulabilecek bir yemektir. Hem et, hem de sebze yemeğinin özelliklerini taşıması ile de bu yemek sizin maharetinizi de sergilemeniz için iyi bir fırsat olacaktır. Tabağına servis yaptığınız kişilerin yemeği bitirdikten sonra bir daha isteyecekleri de muhakkaktır. Biberli tavuk sote nasıl yapılır dendiğinde ise bu yemeğin tarifini iyice incelemeleri ve harfiyen tarifte yazılanları uygulamaları gerekmektedir.
 
Malzemeler:
 
1 kg kemiksiz but
2 adet dolmalık kırmızı biber
1 adet dolmalık sarı biber
2 diş sarımsak
1 adet orta boy havuç
2 yemek kaşığı soya sosu
1 yemek kaşığı kekik
1 yemek kaşığı zeytinyağı
Taze çekilmiş karabiber
 

Biberli Tavuk Sote Yapılışı:


Dolmalık biberlerin çekirdekleri çıkarıldıktan sonra jülyen biçiminde doğranır. Havuçların da kabukları soyulduktan sonra aynı şekilde jülyen doğranır. Biberli tavuk sote tarifi yapılırken tavuk etinin yağı bulunuyorsa yağını bıçak ile temizlemek gerekmektedir. Bundan sonra tavuk eti kuşbaşı olarak doğranır. Zeytinyağını wok tavada ısıtarak burada kıyılmış sarımsaklar kavrulur. Tavuk eti ve soya sosu ilave edilir. Birkaç dakika kavrulan yemeğe daha sonra doğranmış sebzeler eklenir. Sebzeler hafif yumuşadığında kekik eklenir. Birkaç dakika daha kavrulduktan sonra ateşten alınır. Biberli tavuk sote tarifi için taze çekilmiş karabiber eklenerek tatlandırılır ve sıcak olarak tabaklara servis yapılır.

Tavuk Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler