Ara

Baharatlı Mısır Salatası Tarifi

Baharatlı Mısır Salatası Tarifi, Baharatlı Mısır Salatası Nasıl Yapılır? Bu salata tarifini mutlaka denemelisiniz. Eee, peki baharatlı mısır salatası nasıl yapılır dediğinizi duyar gibiyim. Hemen anlatıma geçeyim öyleyse.

Baharatlı Mısır Salatası Nasıl Yapılır?


Baharatlı mısır salatası tarifi ile karşınızdayız.  Mısırla baharatın o enfes kokusu sizi de cezbediyorsa bu salata tarifini mutlaka denemelisiniz. Eee, peki Baharatlı mısır salatası nasıl yapılır dediğinizi duyar gibiyim. Hemen anlatıma geçeyim öyleyse.

Malzemeler:

500-600 gram taneli mısır
250 mili litre yağ- sirke karışımı
1 çay kaşığı şeker
2-3 çay kaşığı kekik
Bir miktar tuz
Karabiber
İnce ince keseceğiniz 3 adet dolmalık biber
200 gram domates
1 adet soğan ( İri kıyılmış olacak)

Baharatlı Mısır Salatası Yapılışı:


Baharatlı mısır salatası tarifinde önemli olan mısırların tadıdır. Mısırları kaynar suda bir süre ısıttıktan sonra süzüyoruz.  Büyükçe bir kaseye yağ - sirke sosu, şeker, kekik, tuz ve karabiberi karıştırın. Mısırlarımızı, dolmalık biberlerimizi, domateslerimizi ve soğanımızı da katarak bütün malzemeler güzelce karışana dek harmanlıyoruz. Buzdolabında 1 ila 2 saat bekleterek soğumasını sağlayın.  Mısırlarımızı altta bırakmamaya özen gösterelim. Ezildikleri zaman suları boşa gitmiş oluyor. Domatesi ve dolmalık biberi sırasıyla diziyoruz. En üste mısırlarımızı güzel görünecek şekilde yerleştirdikten sonra servise hazır hale gelmiş oluyor. Baharat konusunda kendi seveceğiniz baharatları ekstra olarak kullanmanız yemeğin tadını daha çok sevmenizi sağlayacaktır. Salatanızın üzerine sirke soslu yağı da güzelce döküp her tarafına ulaşmasını sağladığınızda yemeye hazır hale gelecektir. Elinize sağlık, afiyet olsun.

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler