Ara

Bisküvili Kolay Pasta Tarifi

Bisküvili Kolay Pasta Tarifi, Bisküvili kolay pasta nasıl yapılır yazımıza bakmanız ve tarifi uygulamanızda yeterli olacaktır. Bisküvili Kolay Pasta tarifi için temel malzemeler gerekiyor.

Bisküvili Kolay Pasta Nasıl Yapılır?


Kolay ve pratik bir pasta yapmak isteyenler için bisküvili kolay pasta seçeneği de vardır. Güzel bir tat ve görünüm ile, pastanızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bunun için bisküvili kolay pasta nasıl yapılır yazımıza bakmanız ve tarifi uygulamanızda yeterli olacaktır. Bisküvili Kolay Pasta tarifi için temel malzemeler gerekiyor. Aşağıda bulabilirsiniz.

Malzemeler:

Parçalı 2 paket puding
1 litre süt (puding için)
Kakaolu Bisküvi
1 paket krem şanti
Ceviz, fındık ya da Antep fıstığı dövülmüş


Bisküvili Kolay Pasta Yapılışı:


Pastamız için öncelikle pudingimizi pişirmemiz gerekiyor. Bu yüzden de tencereye 1 litre sütü boşaltmalı ve pudingimizi pişirmeliyiz. Ardından bisküvilerimizi alıyor ve dikdörtgen olan bir Borcam içerisinde her birini düzenli bir sıra halinde dizmeliyiz. Puding tamamlandığında üzerine güzelce dökün ve toplamda  3 kat yapın. Her bir kat içerisine isteyenler, kuruyemiş koyabilirler. Antep fıstığını ya da fındıkları aralara yerleştirebilirsiniz. İsteyenler ince dilimlenmiş kivi de koyabilirler. Ardından bisküvili pastamız soğuduktan sonra, paket üzerinde krem şantiyi hazırlamamız gerekiyor. Krem şantiyi pastamızın üzerine çok iyi bir şekilde sürüp güzelce yaymalıyız. Bisküvili kolay pastamızın en üst kısmı için süsleme yapılabilir. Süsleme adına Antep fıstıklarını toz halinde serpiştirebilir ya da tane tane olarak üzerine koyabilirsiniz. Portakal ya da farklı meyveleri de süsleme için kullanabilirsiniz. Süsleme de bittiğinde pastanızı alın ve buzdolabında bekletin. Birkaç saat bekledikten ve iyice soğuduktan sonra, tüketebilirsiniz. Afiyet olsun.

Pasta Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler