Ara

Ananaslı Pasta Tarifi

Ananaslı Pasta Tarifi, Ananaslı Pasta Nasıl Yapılır? Eğer sizde ananaslı pasta nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, bunun için tarifi inceleyebilirsiniz. Pratik bir yapılış ve güzel bir lezzeti ile beklenenleri bir hayli karşılamaktadır.

Ananaslı Pasta Nasıl Yapılır?


Değişik tatlar arasında giren ananaslı pasta, pratik bir yapılış ve güzel bir lezzeti ile beklenenleri bir hayli karşılamaktadır. Eğer sizde ananaslı pasta nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, bunun için tarifi inceleyebilirsiniz. Malzemeleri temin edip, ananaslı pasta tarifi için yapılışı da uygularsanız, pastanız tamamlanacaktır.

Malzemeler:

Kakolu 2 paket pasta tabanı
Küp küp kesilmiş 1 adet ananas
Krem şanti 2 adet
1 adet pasta kreması sade

Islatma için:

Ilık süt 1 su bardağı
Şeker 1 çorba kaşığı

Üzeri kısmı için:

Şeker (süsleme şekeri)


Ananaslı Pasta Yapılışı:


Pasta tabanları toplamda 4 adet olacak şekilde her birini tezgah üzerine yerleştirmelisiniz. Bunun ardından şekerli sütü pasta tabanına iyi bir kaşık kullanarak, düzenlemelisiniz. Çok ıslatılmaması ve uygun bir nemlilikte olması gerekiyor. Sonrasında ise, pasta kremasını farklı bir kap alanında çırpmaya başlamalısınız. Bu kremayı 1 tane pasta tabanının üzerine sürmelisiniz. Üzerlerine ise ananaslarımızı tane tane yerleştirmeye başlayalım. Ardından yine üzerine pasta kreması ekleyelim. İkinci tabanı da üzerine yerleştirin, pasta kreması ekleyin ve ananas koyun. Pasta kremasını tekrardan üzerine sürmelisiniz. En son tabanı içinde aynı işlemleri yapmanız gerekiyor. Ananaslı pastamızın en sonuncu olan tabanını koyar koymaz, her bir alanını pasta kreması ile kaplamalıyız. Krem şantiyi farklı süsleme ve şekillerle koyup ananasları da üzerine serpiştirebilirsiniz. Üzerine ise şekerlemeleri koyarak, buzdolabına üstü kapalı ve hava almayacak şekilde koyalım. 3 saat kadar geçtikten sonra tüketebilirsiniz. Afiyet olsun.

Pasta Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler