Ara

Ahududulu Pasta Tarifi

Ahududulu Pasta Tarifi, Ahududulu Pasta Nasıl Yapılır? Ahududulu pasta nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, buradaki tarifi uygulayabilir ve güzel bir pasta hazırlayabilirsiniz. Ahududulu pasta tarifi oldukça basittir.

Ahududulu Pasta Nasıl Yapılır?


Hem pasta yapmayı sevenler hem de lezzet yakalamak isteyenler için ahududulu pasta tarifini inceleyeceğiz. Ahududulu pasta nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, buradaki tarifi uygulayabilir ve güzel bir pasta hazırlayabilirsiniz. Ahududulu pasta tarifi oldukça basittir.

Malzemeler:

2 su bardağı un
Vanilya 1 paket
Toz şeker 1 su bardağı
Kabartma Tozu 1 paket
Yumurta 2 adet
Vanilya 1 paket

Pastanın Kreması İçin:

Nişasta 1 su bardağı
1 paket vanilya
Süt 2 su bardağı
1 su bardağı şeker
Krem şanti 1 paket
½ çay bardağı un

Üzeri İçin:

Ahududu (yeteri kadar)


Ahududulu Pasta Yapılışı:


İlk malzemelerimiz içerisinde toz şekeri, vanilyamızı ve kabartma tozunu bir kase içerisine koyarak, karıştırmaya başlamalısınız. Ardından yumurtaları ise köpürme belirtisi görene kadar mikser üzerinde çırpılmalıdır. Ayrıca harcımıza ilave edip karıştırma işlemimize devam etmeliyiz. Bunun ardından, tüm malzemeleri de karıştırdıktan sonra, harcımızı pastamızın kalıbına dökmeli ve fırında pişirmeye bırakmalıyız. Bu arada krema hazırlama aşamasına geçebiliriz. Tencere alın ve içerisine nişasta, vanilya, süt, un katarak, kısık ateş üzerinde kaynatın. Yeterli kıvam alınana kadar aynı işlemi sürdürün. Sonrasında ise borcam içerisinde pasta kremasını dökün ve dinlendirmelisiniz. Pasta kekimiz piştikten sonra fırından çıkarmalı ve üzerine hazırladığımız kremayı sürmeliyiz. En son ise Ahududuları ekleyerek, son rötuşları da tamamlıyoruz. Tüm bunlar tamamlandığında ve spatula kullanılaraktan krema sürüldüğünde Ahududulu pastamızı dolaba koyarak, soğumaya bırakabilirsiniz. 

Pasta Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler