Ara

Acıbadem Pastası Tarifi

Acıbadem Pastası Tarifi, Acıbadem pastası nasıl yapılır? Tarifimizle güzel bir pasta yapabilirsiniz. Acıbadem pastası tarifi kolaydır. Malzemeleri topladıktan sonra güzel bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Acıbadem Pastası Nasıl Yapılır?


Damak lezzetlerine uygun bir pasa olan acıbadem pastası, sizin de kolay bir tarifle evlerinizde yapabileceğiniz bir imkana dönüşmektedir. Böylece istediğinize ve tercihlerinize uygun olarak acıbadem pastası nasıl yapılır üzerinden, güzel bir pasta yapabilirsiniz. Acıbadem pastası tarifi kolaydır. Malzemeleri topladıktan sonra güzel bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Malzemeler:

Dövüşmüş ceviz 1 su bardağı kadar
Hindistan cevizi 1 su bardağı
2 adet yumurta
Sıvı yağ yarım su bardağı
1 su bardağı şeker
Pasta Tabanı 1 paket


Acıbadem Pastası Yapılışı:


Tüm malzemeleri topladıysanız, yapmanız gereken bu malzemeleri bir arada kullanmak ve karıştırmak olacaktır. Güzel bir şekilde pasta tabanını düz bir zemine koyun ve diğer malzemelerin tümünü bir kap içerisinde karıştırmaya başlayın. Karıştırma işlemini düzgün bir şekilde yaptıktan sonra, pasta tabanınızın üzerine sürmelisiniz. Tüm etrafını iyice yedirdikten ve yaydıktan sonra fırına koymanız gerekiyor. Fırını 175 dereceye ayarlayabilirsiniz. Gerekli ısınma ayarı ise doğrudan üst kısımları kızarana kadar olmalıdır. Kızarma işlemi yaptığında artık acıbadem pastasının da büyük bir kısmı da bitmiş olacaktır. Sonra, pasta tabanı için tek bir kat üzerinde malzemelerin bir kısmını da kullanarak, pastanıza sürebilirsiniz. Servis yaparken isterseniz damla çikolataları üzerine ekleyebilir ve güzel bir görüntü sağlayabilirsiniz. Güzel bir limonata ile de pastanızı servis edebilir ve birlikte tüketebilirsiniz. Tüm işlemleriniz bittiğinde buzdolabına koyarak, soğumaya bırakabilirsiniz. Şimdiden güzelce afiyet olsun.

Pasta Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler