Ara

Mandalinalı Muhallebi Tarifi

Mandalinalı Muhallebi Tarifi, Mandalinalı muhallebi nasıl yapılır? Tarifimiz için, her zaman doğru malzemeleri uygun kıvamda sağlamak gelmektedir. Mandalinalı muhallebinin lezzeti bir başka olacaktır.

Mandalinalı Muhallebi Nasıl Yapılır?


Muhallebi yaparken, aklınıza mandalina geldiyse ya da farklı bir tat arıyorsanız, bu tarifi uygulayabilir ve yakınlarınıza hazırlayabilirsiniz. Mandalinalı muhallebi nasıl yapılır için, her zaman doğru malzemeleri uygun kıvamda sağlamak gelmektedir. Böylece mandalinalı muhallebi tarifinde anlatılan yolları izlerseniz, herkesin beğenebileceği güzel bir tatlı hazırlayabilirsiniz. Mandalinalı muhallebinin lezzeti bir başka olacaktır.

Malzemeler:

Süt 1 litre
1 paket vanilya
Şeker yarım su bardağı kadar
1 yemek kaşığı un
Mısır nişastası 2 yemek kaşığı

Mandalina sos için:

Mandalina suyu 2 su bardağı miktarınca
1 yemek kaşığı nişasta
5 yemek kaşığı şeker


Mandalinalı Muhallebi Yapılışı:


Muhallebimizi yaparken, muhallebiyi yapmak için tenceremizi hazırlamalıyız. Her birini ekleyip, iyi bir şekilde karıştırarak pişirmemiz gerekiyor. Uygun olarak bir pişirme sağlayamazsak, o zaman tam istenilen beklentiyi de alamayız. Bu yüzden mutlaka uygun bir oranda karıştırmayı bırakmamamız gerekiyor. Muhallebi göz göz olma belirtilerini verdiğinde ocağı kapatabilirsiniz. Muhallebi kıvamını artık koyulacak olan kaplara dökebilirsiniz. Bunun için öncesinde kapların ıslanması gerekiyor. Kapların üzerine iki parmak boşluk bırakmaya ayrıca bir özen göstermeliyiz. Doldururken bu boşluğun olması sonraki adımlar için önemli olacaktır. Mandalinalı muhallebinin devamı için, yeni bir tencere alalım ve mandalina suyunu, şeker ve nişastayı ekleyerek, karıştırarak pişirelim. Koyulaştığında ise diğer muhallebinin üzerine güzelce yerleştirelim. Buradaki iki parmak boşluk mandalina suyu karışımı için önemlidir. Soğuduğunda buzdolabına kaldırabilir ve 2 saat kadar bekletebilirsiniz. Ardından ters çevirerek, servis edilebilir. 

Muhallebi ve Puding Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler