Ara

Beyaz Puding Tarifi

Beyaz Puding Tarifi, Beyaz Puding Nasıl Yapılır? Beyaz puding nasıl yapılır merak ediyorsanız sizde kendi uğraşlarınız ile gerekli malzemeleri kullanarak beyaz puding yapabilirsiniz. Yapmak için gerekli malzemeleri aşağıda bulabilirsiniz.

Beyaz Puding Nasıl Yapılır?


Güzel bir tatlı seçeneklerinden bir tanesi olan puding, herkesin sevdiği bir lezzete sahiptir. Sizde kendi uğraşlarınız ile gerekli malzemeleri kullanarak beyaz puding yapabilirsiniz. Yapmak için gerekli malzemeleri aşağıda bulabilirsiniz. Aynı zamanda beyaz puding nasıl yapılır ile alakalı diğer seçenekleri de bulabilmeniz mümkündür. Genel anlamda her biri için güzel bir beyaz puding tarifi ile puding hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

Süt 1 litre
Kremşanti için 1 bardak süt
Yarım su bardağı kadar un
1 paket kremşanti
Şeker 1 su bardağı

Sos için:

Vişne suyu
2 yemek kaşığı nişasta
Un 1 yemek kaşığı


Beyaz Puding Yapılışı:


Pudingimizi yapmaya başlamak için tenceremizi ocağa almalıyız. Ardından un, şeker ve sütü içerisine dökerek pişirmeye başlayalım. Piştikten sonra ocağın altını kapatabilirsiniz ve soğumaya bırakılmalıdır. Bunun akabinde şantiyi çırpmalısınız. 1 bardak sütümüzü de soğumaya bıraktığımız pudinge ekleyerek, çırpma eylemimize devam etmeliyiz. Beyaz Puding için sos kısmına geçersek bunun için vişne suyu ya da farklı seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Tencere içerisinde 2 su bardağı kadar vişne suyunu ekleyin ve ilave olarak un ve nişasta ekleyerek pişirmeye başlayın. Kıvam tutunca tencerenin altını kapatabilirsiniz. Sosunuzda hazır olduğunuzda ve pudinginizde uygun kıvama geldiğinde artık pudingi, kaselere ya da sizin sevdiğiniz diğer cam materyallere dağıtabilirsiniz. Her birine eşit miktarda dağılım yaptıktan sonra hazırladığınız sosu üzerinde gezdirin. Buzdolabına koyun ve birkaç saat sonra çıkararak, afiyetle tüketebilirsiniz.

Muhallebi ve Puding Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler