Ara

Peynirli Krep Tarifi

Peynirli Krep Tarifi, Peynirli Krep Nasıl Yapılır? Peynirli krep nasıl yapılır öğrendikten sonra da dilerseniz üzerine birkaç tutam maydanoz yaprağı koyarak süsleyebilirsiniz.

Peynirli Krep Nasıl Yapılır?


Krep adına önceliğiniz hamurlara yer vermek ve dilediğinz peynir ile birleştirmektir. Kahvaltı masalarında gözleme yerine ele alınan hafif lezzetlerden birisi olmaktadır. Yediden yetmişe herkesin hoşuna giden krep tarifi için yapılması gerekenler de son derece kolaydır.

Malzemeler:

Yumurta ( 1 tane )
Süt ( yarım su bardağı kadar )
Su ( yarım su bardağı )
Tuz ( 1 çay kaşığı )
Un ( 1 büyük bardaktan biraz az )
Tereyağı ( 1 tatlı kaşığı )
Peynir çeşitleri
 

Peynirli Krep Yapılışı:


Peynirli krep tarifi için büyük bir kaba krep harcını dökerek çırpmalısınız. Yumurta, süt, su ve tuzun öncelikli olarak karıştırılması gerekiyor. Arkasından da azar azar ununuzu ilave ediniz. Hamurun kıvamı boza gibi olmalıdır. Bu sebepten dolayı un katarken kıvamına da dikkat ediniz. Tüm karışımın iyice çırpılması halinde pişirebilirsiniz. Teflon tava üzerinde pişirmeye başlayınız. Kepçe ile tavaya bolca dökünüz ve önlü arkalı olarak pişirmeye başkayın. Piştikten sonra da sıcakken ortasına istediğiniz peyniri koyarak kapatabilirsiniz. Peynirli krep tarifi için kaşar peynirden faydalanabilirsiniz. Sıcak iken koymanız halinde eriyecek ve hoş bir lezzet ortaya çıkacaktır. Peynir koyma işlemi sonrasında da krepin katlanması gerekmektedir. Tava içerisine biraz tereyağı koyunuz ve eritiniz. Sıcak tavaya katladığınız krepleri koyarak biraz daha pişiriniz. Kızartma işlemi son bulduktan sonra da sunuma hazırlayabilirsiniz. Peynirli krep nasıl yapılır öğrendikten sonra da dilerseniz üzerine birkaç tutam maydanoz yaprağı koyarak süsleyebilirsiniz. Misafirlerinize ya da kahvaltı sofralarına servis edebilirsiniz. Hafif ve lezzetli tariflerden birisi olarak bilinmektedir.

Krep Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler