Ara

Çilekli Çörekler Tarifi

Çilekli Çörekler Tarifi, Çilekli Çörekler Nasıl Yapılır? Özellikle içerisinde meyve olan tatlı çörekler içinde çilekli çörekler tarifi en hafif olanıdır. Tatmak ve çilekli çörekler nasıl yapılır merak edenler için tarifimize başlayalım.

Çilekli Çörekler Nasıl Yapılır?


Çörekler tarifleri her yerde rahatlıkla bulabileceğimiz hamur işlerindendir. Özellikle içerisinde meyve olan tatlı çörekler içinde çilekli çörekler tarifi en hafif olanıdır. Tatmak ve çilekli çörekler nasıl yapılır merak edenler için tarifimize başlayalım.

Çilekli Çörekler İçin Malzemeler:

2 yumurta
Üç kaşık toz şeker
1 kaşık un
1 bardak süt
450 grama denk gelecek şekilde milföy hamuru
Yarım kilo çilek
Çay kaşığının yarısı kadar vanilya esansı


Çilekli Çöreklerin Yapılışı:


Sütün içerisine vanilya esansını koyduktan sonra pişirmek üzere ateşe koyalım. Piştiğine emin olduktan sonra ise altını kapatıp soğumaya alalım. Başka bir yerde yumurta sarılarını ve şekeri iyice çırpalım. Bu hazırladığımız karışımın üzerine unu da ilave edelim. Sütlü ve vanilyalı karışımını da ilave ederek ısısı düşük olan fırında 10 dakika kadar pişirelim. Pişen hamuru 8 parçaya bölelim. Her hamuru ayrı ayrı milföy hamuruna saralım. Hazırladığımız bu milföylü hamurlarının üzerine yumurta sarısını sürelim. 20 dakika pişirmek üzere 200 derecede ki fırına atalım. Diğer taraftan çilekleri yıkadıktan sonra saplarını ayıralım. Çileklerin hepsini ayrı ayrı 8 eşit parça şeklinde ki hamurlara dağıtalım. Diğer tarafta paket halinde aldığımız jöleyi hazırlayalım. Bu hazırladığımız jöleyi çileklerin üzerine dökelim. Çilekli çörekler tarifi ile çöreğimiz hazır. Kişilerin isteklerine bağlı olarak sade ya da kremalı sevenlere isteklerine göre servis yapalım. Lezzetli öğünler dileriz.

Çörek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler