Ara

Aya Köfteli Çorba Tarifi

Aya Köfteli Çorba Tarifi, Aya Köfteli Çorba Nasıl Yapılır? lezzetli ve doyurucu bu çorba az bir malzeme ile sofranıza hazır hale geliyor. Bu eşsiz aya köfteli çorba nasıl yapılır diye merak edenler tarifini ve malzemelerini öğrenmek için beni takip edin.

Aya Köfteli Çorba Nasıl Yapılır?


Köfteli çorba denince aklınıza ne gelir? Tabi ki Antakya yöresine ait aya köfteli çorba tarifi gelir. Antakya mutfağından eşsiz bir lezzet sofralarınızı süslemeye geliyor oldukça lezzetli ve doyurucu bu çorba az bir malzeme ile sofranıza hazır hale geliyor. Bu eşsiz aya köfteli çorba nasıl yapılır diye merak edenler tarifini ve malzemelerini öğrenmek için beni takip edin. 
 
Malzemeler:

200 gr çift çekilmiş dana eti
1 su bardağı pirinç
3 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı nar ekşisi
1 yemek kaşığı tereyağı
Karabiber
Nane
Tuz

Aya Köfteli Çorba Yapılışı:


1 su bardağını pirincinizi hemen haşlayınız. 200 gr çift çekilmiş dana eti tuz ve bol karabiber ile bir güzel lezzetlendirilir. Ardından ayrı bir tabağa 2 yemek kaşığı domates salçası ve 1 yemek kaşığı nar ekşisi katılarak karıştırılır. Köfte harcı hazırlanan kıymadan küçük küçük parçalar alınır. Avuç içine nar ekşili salçalı sos sürülür ve bu şekilde köfteler yuvarlanır, daha lezzetli bir tat verilir. Hazırladığınız nar ekşili soslu köftelerinizi 1 yemek kaşığı tereyağında pişirin. Kızartılan köftelerin üzerine 1 çay kaşığı tuz serpilir ve pirinçler ile aynı tencerede birleştirilir. (çorba için pirincin haşlanma suyu da kullanılır) biraz daha su ilave edilerek pişirilir. Çorbanızın pişmeye yakın tereyağında 1 tatlı kaşığı nane kızdırılır ve çorbanın üzerine dökülür. Aya köfteli çorbamız servise hazır. Afiyet olsun.

Çorba Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler