Ara

Zeytinyağlı Patatesli Sarma Tarifi

Zeytinyağlı Patatesli Sarma Tarifi, Zeytinyağlı patates sarması nasıl yapılır cümlesinin cevabı bu yazı kapsamında bulunmaktadır. Buyurun okumaya!

Zeytinyağlı Patatesli Sarma Nasıl Yapılır?


Herkesin çok alışkın olmadığı patatesli yaprak sarması altın günleri için en pratik ve en leziz tariflerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Zeytinyağlı patatesli sarma tarifi içerisinde pirinç yerine patates kullanılmaktadır. Zeytinyağlı tariflerin içerisinde patates sarmasının özel bir yeri bulunmaktadır. Klasik yaprak sarma gibi uğraştırıcı olmayan bu tarif kısa bir süre içerisinde hazırlanabilecek bir niteliktedir. Zeytinyağlı patates sarması nasıl yapılır cümlesinin cevabı bu yazı kapsamında bulunmaktadır. Buyurun okumaya!

Malzemeler:

250 gr. asma yaprağı
2 adet haşlanmış patates
1 su bardağı pirinç
2 adet orta boy soğan
1 çay bardağı zeytinyağı
Taze nane
Karabiber, tuz, şeker
Su


Zeytinyağlı Patatesli Sarma Yapılışı:


Pratikliği ile bilinen bu tarifi uygulamak için haşlamış olduğunuz patateslerinizi rendelemeniz ve dolma harcının içerisine koyulacak hale getirmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında içerisine pirinç, soğan, baharat ve son olarak da zeytinyağını eklemelisiniz. Bu sarma tarifinin iç harcını hazırlamak işte bu kadar kolaydır. Acil bir misafiriniz çıka geldiğinde mutlaka bu tarife bir göz atmanız ve şans vermeniz lazımdır. Yapraklarınızı isterseniz taze isterseniz de salamura olarak tercih edebilirsiniz. Yaprakları sarmaya uygun kıvama getirdikten sonra harcı içine koyarak sarma işlemine balamalısınız. Bu sarmanın özelliği hafif büyük olmasıdır. O nedenle kesinlikle ince sarmak için efor sarf etmemelisiniz. Tencereye yerleştirmeli ve üzerine su dökmelisiniz. Kısık ateşte güzelce pişirmeye başlamalısınız. Zeytinyağlı patatesli sarma tarifi hazır, misafirlerinize ve size afiyet olsun.

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler