Ara

Zeytinyağlı Fasulye Dible Tarifi

Karadeniz, Giresun ve Ordu Zeytinyağlı Fasulye Dible Tarifi, Zeytinyağlı fasulye dible nasıl yapılır merak eden hanımlar tarifimizin devamını okumaya başlamalıdır. Şimdiden kolay gelsin!

Zeytinyağlı Fasulye Dible Nasıl Yapılır?


Zeytinyağlı fasulye dible tarifi aslına bakılırsa herkes tarafından bilinen bir yemek değildir. Fakat Ege yöresinde sıkça yapıldığını da belirtmek gerekmektedir. Her zeytinyağlı tarifte olduğu gibi bunun da içerisine şeker eklemeyi unutmazsanız daha da lezzetli bir tarif elde edeceğinizi bilmelisiniz. Zeytinyağlı fasulye dible nasıl yapılır sorusunun cevabını merak eden hanımlar tarifimizin devamını okumaya başlamalıdır. Şimdiden kolay gelsin!

Malzemeler:

1 kilo taze fasulye
1 adet domates
1 su bardağından biraz eksik pirinç
2 adet orta boy soğan
1 çay bardağı zeytinyağı
2 adet kesme şeker
Yarım su bardağı kadar su


Zeytinyağlı Fasulye Dible Yapılışı:


Bu tarifin diğer fasulye türlerinden ayrılmasını sağlayan asıl nokta fasulyelerin ayıklandıktan sonra ince ince doğranmasıdır. Fasulyeler doğranmadan önce mikroplardan ve kimyevi maddelerden arındırılmak için güzelce yıkanmalıdır. Doğrama işlemi de gerçekleştirildikten sonra tencerenin içerisine yerleştirilmelidir. Ardından domates, soğan ve pirincin de eklenmesi gerekmektedir. Pirinci eklemeden önce mutlaka yıkamanız ve nişastasından arınmasını sağlamanız gerekmektedir. İçerisine koyduğunuz su ve domatesin bıraktığı su kaynamaya başlayıncaya kadar yüksek ateşte daha sonrasında ise kısık ateşte pişirme işlemine devam etmeniz gerekmektedir. Fasulyelerin hafifçe rengi açılmaya başladığı zaman ve çatal batırdığınız zaman pürüzsüz bir giriş işlemi sağlandığı zaman pişme işlemi tamamlanmış demektir. Zeytinyağlı fasulye dible tarifi hazırlayacak olan kişilerin bu küçük noktala dikkat ederek yemeklerini hazırlamaları gerekmektedir.

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler