Ara

Fırında Tavuk Budu Tarifi

Fırında Tavuk Budu Tarifi, Fırında tavuk budu nasıl yapılır sorusunun cevabı da bu tarifte bulunmakta ve bu tarif ile yapılan tavuk budunun nasıl lezzetli olduğunu anlayabilmek için kesinlikle bu tarife kulak vermeniz gerekmektedir.

Fırında Tavuk Budu Nasıl Yapılır?

 
Yemek tarifi verilirken fırında tavuk budu için hakikaten de mükemmel bir lezzet olan tavuğun her çeşidi tarif olarak ortaya çıkabilmektedir. Fırında tavuk budu tarifi de anlaşılacağı gibi tavuğun en güzel pişerek damaklarımıza bayram yaptırdığı fırın ile bütünleşmesinden kaynaklanmaktadır. Bunun yanında fırında tavuk budu nasıl yapılır sorusunun cevabı da bu tarifte bulunmakta ve bu tarif ile yapılan tavuk budunun nasıl lezzetli olduğunu anlayabilmek için kesinlikle bu tarife kulak vermeniz gerektiği de bilinmektedir.
 
Fırında Tavuk Budu Malzemeler: 
 
5 tavuk budu
1 kilogram patates
2 kaşık kekik
Yarım bardak zeytinyağı
1 küçük kâse yoğurt
2 diş ezilmiş sarımsak
1 tatlı kaşığı toz şeker
İsteğe göre tuz ve karabiber
 

Fırında Tavuk Budu Yapılışı:


Fırında tavuk budu tarifi yaparken bir başka fırında tavuk budu yemeğinin yapılışına bakılacak olursa isterseniz bu tarifi hazırladıktan sonra tavuk budu ve patateslere harçlarını yedirdikten sonra fırın poşetine koyarak da bu yemeği fırında aynı şartlarda pişirebiliriz. Yalnız eğer bu yemeğe poşetin ağzını bağlamadan baharat atmamız gerekiyorsa bu baharat türü ve hazır olarak satın alınan tavuk harçlarını da kullanabiliriz. Ancak fırında tavuk budu tarifi uygulanırken her şey doğal olsun istiyorsanız bu durumda baharat olarak karabiber, kimyon, kekik, tuz ve tatlı kırmızı toz biber yemeğe koyacağınız baharat türü için yeterli olacaktır. yapması son derece kolay olmakla birlikte, aynı zamanda pratik bir yemek türü de olması ile birlikte son derece lezzetli bir yemek türüdür. Bu yemek piştikten sonra fırından çıkarılır ve soğumadan servis yapılır.

Tavuk Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler