Ara

Avokado Soslu Makarna Tarifi

Avokado Soslu Makarna Tarifi, Avokado Soslu Makarna Nasıl Yapılır? Hoş bir lezzet yakalamak istiyorsanız, Avokado soslu makarna nasıl yapılır için genel hatlara bakmanız yeterli olacaktır.

Avokado Soslu Makarna Nasıl Yapılır?


Orta Meksika’da yetişen Avokado ile çok güzel bir makarna yapabilirsiniz. Özellikle Avokado soslu makarna yapmak, yeni bir damak lezzetini de size kazandıracaktır. Hoş bir lezzet yakalamak istiyorsanız, Avokado soslu makarna nasıl yapılır için genel hatlara bakmanız yeterli olacaktır.

Malzemeler:

Makarna 1 paket
½ Kişniş ya da fesleğen
½ Limon
Sarımsak 3 diş
1 ya da 2 yemek kaşığı zeytinyağı
Tuz
Avokado 2 tane


Avokado Soslu Makarna Yapılışı:


Avokado soslu makarna tarifi için ilk önce makarnamızı güzel bir şekilde haşlıyoruz. Güzel bir şekilde haşlandıktan sonra diğer aşamalara geçebilirsiniz. Makarnanın mutlaka diri olması ve iyi bir biçimde haşlanması, daha iyi bir lezzet verecektir. Sonrasında eklenecek olan Avokado sosu ile bir bütün olduğunda güzel bir lezzette açığa çıkacaktır. Öncelikle, 2 tane avokadomuzun çekirdeklerini çıkarmalı ve soymalıyız. Ardından rondonun içerisinde avokado ile beraber, kişniş, ezilen sarımsak, zeytinyağı, tuz, fesleğeni atıp her birini çevirerek, kremamsı bir yoğunluğa getirmemiz gerekiyor. Kremi kıvamını aldığınızda işlemin büyük bir kısmı tamamlanmış olacaktır. Avokado sosu hazırlandığında, makarnanın suyunu süzüp, sosu üzerine ekleyerek iyice birbirine yedirmelisiniz. Henüz yaparken servis yapılması lezzetini bir tık daha arttıracaktır. Eğer lezzetini daha da arttırmak için Avokado soslu makarnanın üzerine kaşar peyniri de rendeleyebilirsiniz. Böylece hem görsel açıdan da hem de lezzet açısından da güzel bir lezzeti sağlayacaktır. Her birini rahat bir biçimde yapabilir ve damak tadınıza uygun bir işlem sağlayabilirsiniz. 

Makarna Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler