Ara

Cevizli Kurabiye Tarifi

Cevizli Kurabiye Tarifi, Cevizli Kurabiye Nasıl Yapılır? Cevizli kurabiye nasıl yapılır merak ettiyseniz üzerini de tarife uygun hazırlamalısınız. Yumurta akının olduğu bölgeyi cevize batırınız.

Cevizli Kurabiye Nasıl Yapılır?


Geçmiş yıllardan beri tercih edilen bu kurabiye tarifi bilindik malzemelerden yapılıyor. Piştikten sonra da gerek kokusu gerek tadı ile geçerli puan almaktadır. Malzemeleri olarak;

Malzemeler:

Oda sıcaklığında tereyağı ( 125 gram )
Sıvıyağ ( 1 çay bardağı )
2 tane yumurta
Pudra şekeri ( 1 büyük bardak )
Buğday nişastası ( 1 büyük bardak )
Kabartma tozu ve vanilya ( 1 yarım paket )
Un ( 3 su bardağı )
Ceviz ( 1 su bardağı kadar )
 

Cevizli Kurabiye Yapılışı:


Cevizli kurabiye tarifi için derin bir kaba ihtiyacınız olacaktır. Kap içerisine öncelikli olarak tereyağınızı ilave ediniz. Yağın oda sıcaklığında olması da gerekiyor. İçerisine de iki tane yumurta kırmalısınız. 1 çay bardağı kadar da sıvı yağı ilave ediniz. Pudra şekeri, buğday nişastası, kabartma tozu ve vanilyaya da yer vererek karıştırmaya başlayın. Bu karışımın içine son olarak da ununuzu eklemelisiniz. Unu yavaş yavaş koymanız daha doğru olacaktır. Bu şekilde topaklıklar oluşmayacaktır. Elinize yapışmayacak kıvama gelmesi gerekiyor. Bunun için unu belirlemeli ve eklemeye devam etmelisiniz. Başka tabakların içerisine de bir adet yumurta akını koymalısınız. Aynı zamanda da ince cevizlere de yer vermelisiniz. Hamurunuz içinden bir parça koparın ve ceviz ile yuvarlamaya başlayın. Yuvarladığınız bu hamuru da kap içerisinde ki yumurta akına bulayabilirsiniz. Cevizli kurabiye nasıl yapılır merak ettiyseniz üzerini de tarife uygun hazırlamalısınız. Yumurta akının olduğu bölgeyi cevize batırınız. Cevizli kurabiye tarifi için fırınınızı önceden 170 derecede ısıtınız. Isınan fırın içerisinde de 25 dakika pişirmeniz yeterli olacaktır. Pişirdikten sonra da sıcak olarak serviste bulunabilirsiniz.

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler