Ara

Artılı Kurabiye Tarifi

Artılı Kurabiye Tarifi, Artılı Kurabiye Nasıl Yapılır? Fındık ile tatlandırılan artılı kurabiye nasıl yapılır tarifinde bir takım malzemelere ihtiyacınız olacaktır.

Artılı Kurabiye Nasıl Yapılır?


Fındık ile tatlandırılan artılı kurabiye nasıl yapılır tarifinde bir takım malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Kurabiye tarifi için bu malzemeler ile şekil vermelisiniz. Adından da anlaşıldığı üzere artı olarak şekil verilen kurabiye çeşididir.

Malzemeler:

Yumurta ( 1 tane )
Pudra Şekeri ( 1 / 4 su bardağı kadar )
Un ( 2,5 su bardağı )
Tereyağı ( 200 gram )
 
İçi için:
 
Fındık ( dövülmüş olarak 6 büyük bardak )
Yumurta ( 4 tane )
Süt ( 2 büyük kaşık )
Şeker ( 1,5 su bardağı kadar )
 

Artılı Kurabiye Yapılışı:


Artılı kurabiye tarifi için önce hamur harcını yapmalısınız. 1 tane yumurta, pudra şekeri, un malzemelerini bir araya getirmeli ve odak sıcaklığında bekletmelisiniz. Terayağını ise daha kolay karıştırmak adına küçük küpler haline getirin. Yoğurma kabı içerisinde ele alarak karıştırın. Tüm malzeme karıştıktan sonra da yaklaşık 1 saat bekletmeniz gerekecektir. Fırn kapları içerisinde ele alabilirsiniz. Yaklaşık olarak ceviz boyutunda ele alabilirsiniz. Daha sonrada bu yaydığınız hamurun üzerine diğer iç harcı yapınız. Fındıkları, yumurta, süt ve toz şekeri karıştırarak harcınızı hazırlayabilirsiniz. 2 büyük kaşık olarak şekilde bu karışımdan hamurun üzerine ilave ediniz. Hamurdan ince şeritler elde etmelisiniz. Şeritler artı olarak ele alınmalıdır. Artılı kurabiye tarifi için son olarak da fırınınızı ısıtın. 180 derece kadar fırının ele alınması yeterlidir. Yaklaşık olarak 15 dakika pişirebilirsiniz. Nitekim pişip pişmediğini kontrol ettikten sonra fırından çıkarınız. Soğuk olarak servis edilen kurabiyeler arasında yer almaktadır. Fırından çıkardıktan sonra bir süre dinlenmesi ve soğuması iyi olacaktır. Afiyet olsun.

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler