Ara

İspanyol Böreği Tarifi

İspanyol Böreği Tarifi, İspanyol Böreği Nasıl Yapılır? İspanyol böreği tarifi farklı börek yapmak isteyenlere yeni bir börek tarifi. İspanyol böreği tarifi nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızı okumalısınız.

İspanyol Böreği Nasıl Yapılır?


İspanyol böreği tarifi farklı börek yapmak isteyenlere yeni bir börek tarifi. Börek tarifleri hanımların çocuklarına yapmayı sevdikleri besleyici öğelerdendir. İspanyol böreği tarifi nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızı okumalısınız.

Malzemeler:

4 tane yufka
Yarım kilo ıspanak
4 havuç
Pastırma (200 gr kadar)
4 er kaşık hem tereyağı hem de sıvı yağ
1 yumurtanın sarısı
1 avuç kadar susam
Çörek otu ve tuz

İspanyol Böreği Yapılışı:


Öncelikle ıspanağı yıkıyor ve doğruyoruz. Az yağlı bir tavada kavurarak kavrulmak üzereyken ayrı bir tava da da aynı şekilde temizlediğimiz 1 adet havucumuzu rendeliyoruz. Öte yandan tereyağınızı da sadece eritin. Şimdi masamıza geçerek bir kat yufka seriyor ve yağlıyoruz. Bu kata ıspanağımızı seriyoruz. Ardından 2. kat yufka serip yağlıyoruz ve kavrulmuş havuçları diziyoruz. Sonrasında 3. kat yufkayı sererek yağlıyor ve pastırmalarımızı diziyoruz. En sonunda tüm üst üste konmuş yufkaları rulo yaparak ortadan kesip 2 parçalı bir börek haline getiriyoruz. Sonraysa yağlanmış tepsiye aktararak, üzerine bir yumurta sarısı sürüyor susam ve çörek otu serpiştiriyoruz. Son olarak da 180 derece de ısıtılmış fırında 30 dakika kadar pişiriyoruz. İspanyol böreğiniz servise hazır. Böreğiniz gözünüze büyük parçalı gelirse, bunu 2 şer parmak kalınlığında keserek misafirlerinize ve sevdiklerinize ikram edebilirsiniz. Böreğinizi fırından çıktığı gibi hiç bekletmeden servis ederseniz çıtır çıtır gayet gevrek bir sunum olacaktır. İspanyol böreği tarifi bu şekildedir.

Börek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler