Ara

Çin Böreği Tarifi

Çin Böreği Tarifi, Çin Böreği Nasıl Yapılır? Çin böreği tarifi kolay olduğu kadar lezzetlidir. Siz de Çin böreği nasıl yapılır merak ediyor ve denemek istiyorsanız tarifimizi takip edebilirsiniz.

Çin Böreği Nasıl Yapılır?


Çin böreği tarifleri farklı yerlerde farklı şekillerde verilebilir. Deneyimli hanımlar kendi ilaveleri ile farklı yemekler hazırlayarak misafirlerini büyüleyebilirler. Çin böreği tarifi kolay olduğu kadar lezzetlidir. Siz de Çin böreği nasıl yapılır merak ediyor ve denemek istiyorsanız tarifimizi takip edebilirsiniz.

Malzemeler:

2 adet yufka
2 adet jülyen doğranmış havuç
2 adet jülyen doğranmış kırmızıbiber
2 adet jülyen doğranmış kabak
1 adet jülyen doğranmış pırasa
1 parça jülyen doğranmış lahana
2 yemek kaşığı soya sosu
Tuz, karabiber
Zeytinyağı

Panelemek İçin:

2 su bardağı galeta unu
2 adet yumurta

Kızartmak İçin:

Bol sıvıyağ

Çin Böreği Yapılışı:


Sebzelerinizi doğranma işlemini tamamladıktan sonra wok tavaya zeytinyağını alın ve ısıtın. Sırasıyla havuç, biber, pırasa, lahana ve kabakları ekleyerek hafif diri kalacak şekilde soteleyin. Tuz ve karabiber ile tatlandırdıktan sonra soya sosunu ilave edin. Her bir yufkayı sigara böreği saracak gibi 8 eşit parçaya bölün. Sebzeler soğuduğu zaman yufkaların geniş bölümlerine harç koyarak kalın bir şekilde sarın ve uçlarını su ile yapıştırın. Yayvan bir kaba yumurtaları kırın ve güzelce çırpın. Geniş bir kâseye de galeta ununu koyun. Börekleri önce yumurta ardından da galeta ununda paneleyin. Kızgın yağda altın sarısı renk alana kadar kızartın ve havlu kâğıda alarak süzdürün. Çin böreği tarifimiz hazır. Soya sosu eşliğinde servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Börek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler