Evli Erkekleri Seven Kadınlar Hikayesi

Evli Erkekleri Seven Kadınlar
Tweet Paylaş Plus Pinterest
Evli bir adam, bir kadını sever. Kadın tüm sıkıntıları göğüsler, erkekle birlikte olur. Çılgın bir aşk yaşanır. Sonra adam eşinden ayrılır ve o kadınla evlenir. Sonsuza kadar mutlu yaşarlar. Bu hayale inanlar bilmelidirler ki, bu bir şehir efsanesidir!
 
Diğer tüm efsaneler gibi, bu da ancak masal tadında kulaktan kulağa yayılan bir söylenti olarak kalacaktır. Çok nadir olmak kaydıyla, arada aynı durumda başlamış ve ilişkisini ölene dek götürmüş çiftler çıkabilir. Fakat bu istisna duruma aldanıp, benim ilişkimde sürecek diye düşünmek, evli bir adama aldanmaktan daha büyük bir kayıptır.
 
Eskiden evli adamlar çapkınlığı bile gizli, saklı yaparlardı. Çünkü eşini aldatmak, toplum tarafından ayıp karşılanırdı. En yakın arkadaşı haricinde bunu kimse bilmezdi. Zaten genelde uzun soluklu bir ilişkiden çok, gecelik olaylar yaşanır; adam gece mutlaka evine dönerdi. Çok parası olan erkeklerden bazıları, şimdi filmlerde izleyip güldüğümüz gibi, metres tutarlardı.
 
Bunu yapmak için de gerçekten paralı olması gerekirdi, çünkü ortada metres olabilecek ve bunu kabullenecek kadın bulunmazdı. Bulunan kıymete binerdi. Yani, şimdiki gibi kimse telefona kontör almak, yemeğe çıkmak, üç kuruş cep harçlığı elde etmek için, evli bir erkekle birlikte olmazdı. Bu verdiğim örnekler, içinde aşk barındırmayıp, farklı amaçlara hizmet ettiğinden, konumuza dahil olmayacaklar. Bu gruptaki bayan arkadaşları başka bir yazıda ele alırız. Biz, gerçekten aşık olanlara dönelim.
 
Evli bir erkekle birlikte olan kadının, öncelikle bilmesi gerekir ki, kimse karısını boşayıp onu almayacaktır. Bu hayalle yaşanan bir ilişki, kadının hüsrana uğraması ile son bulur. Filmin finalinde adam evine dönecektir. Dönecektir demek yanlış olur aslında, zaten hiç evinden ayrılmamıştır.
 
Evli adamların hepsinin aşağı yukarı bahanesi aynıdır. Karısını sevmiyordur, çocukları için dayanıyordur. Eşiyle aralarında hiçbir cinsel çekim kalmamıştır, geceleri kardeş kardeş uyuyorlardır. Nedense, ikinci kadın konumundaki bayan arkadaşın da buna inanması son derece kolaydır. Çocuklar olmasa, eve bile gitmeyecektir adam, hatta hemen boşanacaktır ama o çocuklar yok mu? İnsanın elini, ayağını bağlarlar.
 
Evli birisine aşıksanız, geceler boyu sürecek yalnızlıkları, en özel günlerde ağlayarak oturacağınızı, saat tutulan vakitlere aşk sığdırmayı göze alacaksınız. Siz hep, market alış verişine giderken uğranan, akşam arkadaş yemeği bahanesi arasına sıkıştırılan, her an vazgeçilebilinir, basit bir heyecandan öteye gidemeyeceksiniz. Bayram, yılbaşı, sevgililer günü, Pazar ve geceler gibi, insanın sevdiğiyle geçirmek istediği vakitleri, bekar kız arkadaşlarınızla, içiniz içinizi yiyerek tüketeceksiniz.
 
Kimsenin aşık olmasını yargılamak ya da eleştirmek gibi bir tavrım olamaz. Ancak bildiğim tek bir doğru var. Gönül nasıl ki, evli birine aşık olacak kadar ferman dinlemiyorsa; o adamın da yüreğinde size karşı büyük bir aşk olması halinde, gözü hiçbir şeyi görmeyecektir. Gerçekten mutsuz bir adam, zincirle bağlasan durmaz. Ne kadın, ne çocuk takılır kafasına, koşarak ayrılır ve size gelir. Ötekisi hep hikayedir.
 
İkinci kadın olmak zordur mutlaka, ancak karşı taraftaki aldatılan, ihanete uğrayan kadını de düşünmek gerekir. Bu kadın, adamı daha cebinde para yokken, makamına gelmemiş, hatta belki giyinmeyi, yemeği bile bilmezken almıştır. En zor günlerinde yanında ve destek olmuştur. Hastalığında, yoksulluğunda dayanmıştır. Evini ayakta tutmuştur. Kim bilir belki de, aşık olmanızı sağlayacak o muhteşem adamı, evdeki kadın yaratmıştır. Siz kendinizi onun yerine koyun ve düşünün, bedensel bir aldatmadan daha çok yaralamaz mıydı sizi de bu durum?
 
Aşka tutunun diye bağıra bağıra yazan, aşka aşık ve inanan bir kadın olarak, size neden evli bir adama aşık oldunuz diyemem. Mutlaka vardır sebebi! Ama şunu söylerim, sizin aşkınız sizi bağlar. Siz buyurun, dilediğinizce sevin ama hiçbir aşk birilerinin gözyaşları üzerine kurulmamalı. Evli bir adama aşık olanlar bilmelidir ki, bir gün, evde eşinin gelmesini bekleyen kendisi olacaktır!..

Rastgele Hikayeler

Yeni Hikayeler

Metin Reklamları