Ara

Çin Usulü Tavuk Kanadı Tarifi

Çin Usulü Tavuk Kanadı Tarifi, Çin usulü tavuk kanadı nasıl yapılır diyecek olursanız bu yemeği yapmanın hiç de zor olmadığını aşağıdaki tariften anlamanız mümkündür.

Çin Usulü Tavuk Kanadı Nasıl Yapılır?

 
Yemek tarifi içinde tavuk yemekleri oldukça yer tutmaktadır. Tavuk eti her türlü şekilde yapılabilmektedir. Yemeği, kızartması, fırında yapılanı ve ayrıca mangalda tavuk eti aranır hale gelmiştir. Ancak ülkemizde bir sürü tavuk yemeği türü bulunmasına rağmen bu etin Çin usulü tavuk kanadı tarifi de bulunmaktadır. Çin usulü tavuk kanadı nasıl yapılır diyecek olursanız bu yemeği yapmanın hiç de zor olmadığını aşağıdaki tariften anlamanız mümkündür.
 
Malzemeler:
 
12 Adet tavuk kanadı
1/2 Kahve fincanı bal
Soya sosu
Tuz
Karabiber
Kırmızıbiber
 

Çin Usulü Tavuk Kanadı Yapılışı:

 
Çin usulü tavuk kanadı tarifi için kanatların uç kısmında kalan tüyleri temizlemek için önce bunları bir şişe dizerek tütsülemenizde yarar bulunmaktadır. Tüylerinden temizlediğimiz tavuğun kanatlarını bir kaşık un ile ovalayıp oluşacak siyah noktaların kaybolmasını sağlayabiliriz. Soya sosuyla balı bir çorba kaşığı su katarak iyice eriyinceye kadar çırpmalısınız. Hazırladığınız karışıma kırmızıbiber, karabiber ve tuz katarak sosu hazırlayınız. Sosun bulunduğu kabın kapağını kapatarak iki saat bekletiniz. Sosu yemeğe başlamadan yapıp hazırlamak en akıllıca iş olacaktır. daha sonra tavuk kanatlarının iki tarafını da bu sosa batırınız. Isıya dayanıklı cam tepsinin tabanını sıvıyağla iyice yağlayın ve soslu kanatları tepsiye diziniz. Çin usulü tavuk kanadı tarifi hazırlanırken önceden ısıtılmış olan 180 derecedeki fırında kızarana kadar pişiriniz. Hazırlamış olduğunuz Çin usulü tavuk kanadı yemeğini kabuklarıyla beraber fırında pişmiş patates, baharatlı pilav ve haşlanmış mevsim sebzeleri ile birlikte sıcak servis yapınız.

Tavuk Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler