Ara

Yoğurtlu Terbiye Tarifi

Yoğurtlu Terbiye Tarifi, Yoğurtlu terbiye nasıl yapılır, terbiyenin malzemeleri ve püf noktaları nelerdir, birlikte inceleyelim ve sosumuzu hazırlayalım.

Yoğurtlu Terbiye Tarifi, Nasıl Yapılır?


Terbiye tarifi genelde çorbalarda tercih edilir. Terbiye edilen çorbaların kıvamı daha yerinde olur. Bu nedenle çeşitli terbiye tariflerine rastlayabilirsiniz. Yoğurtlu terbiye de bunlar arasındadır. Yoğurtlu terbiye nasıl yapılır, terbiyenin malzemeleri ve püf noktaları nelerdir, birlikte inceleyelim ve sosumuzu hazırlayalım.
 
Yoğurtlu Terbiye Tarifi Malzemeler:
 
  • 1 çorba kaşığı un
  • 1 adet yumurta sarısı
  • 2-3 çorba kaşığı yoğurt
 

Yoğurtlu Terbiye Yapılışı:

  1. Yoğurtlu terbiye tarifini yapmak için öncelikle elimize derin bir kase alalım.
  2. Bu kaseye yumurta sarısı, yoğurt ve unu koyalım.
  3. Bunları karıştıralım.
  4. Sonra yaptığımız çorbanın suyunu alalım ve onunla birlikte karıştıralım.
  5. Bu karışımı kaynamakta olan çorbanın içine dökelim ve sadece bir taşım kaynatıp çorbayı kapatalım.
  6. Burada önemli olan sadece bir taşım kaynatmaktır.
 
Yoğurtlu terbiye tarifi kolaydır. Sadece malzemeleri doğru miktarlarda karıştırmak ve çorbayı tam zamanında terbiyelemek gerekir. Bir taşım sonrası mutlaka çorba ateşten alınmalı ya da çorbanın altı kapanmalıdır. Yoğurtlu terbiyenin yapımı kolay olduğu için çorbayı hazırlarken, yan tarafta terbiyeyi de hemen yapabilirsiniz. Bunun için terbiyeyi önden hazırlayıp buzdolabında tutmanıza da gerek kalmaz. Yapacağınız çorbaya göre içine katacağınız terbiye de değişebilir. Farklı terbiye çeşitler görseniz de burada önemli olan terbiyelemenin mantığını anlamaktır. Malzemeler değişse de terbiyelemek aynı mantık ile yapılır. Bu nedenle çorbaya en yakışan terbiyeyi seçin ve malzemelerinizi hazırlayıp karışımı taşım konusunda sorun yaşamadan çorba içine dökerek terbiyeleyin.

Sos Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler