Ara

Krema Salçası Tarifi

Krema Salçası Tarifi, Krema salçası nasıl yapılır, malzemeler neler ve ne kadar zamanda bu tarif yapılır, bu konuda biraz bilgilenelim. Krema salçası tarifi beşamel sosu bilenler için gayet kolaydır.

Krema Salçası Nasıl Yapılır?


Salça tarifi konusunda yaptığınız salçaya göre farklı tarifler görebilirsiniz. Bunların arasında tamamen farklı olan bir tarif vardır. Krema salçası bu tarifler arasındadır. Krema salçası nasıl yapılır, malzemeler neler ve ne kadar zamanda bu tarif yapılır, bu konuda biraz bilgilenelim. Kremalı salçayı yemeklerinizde sos olarak kullanabilir ve atıştırmalıklarınızda da tercih edebilirsiniz.
 
Malzemeler:
 
1 ölçü beşamel sos malzemesi
2 kahve fincanı çiğ krema
1 adet yumurta sarısı
 

Krema Salçası Yapılışı:


Krema salçası tarifi için beşamel sos tarifini de bilmek gerekir. Bu iki sos birbiri ile bağlantılıdır. Krema salçası için bir ölçü beşamel sos hazırlamak gerekir. Bunun için yumurta sarısı ve çiğ krema ekleyip iyice çırptıktan sonra, karışımı yemeklere kullanmaya başlayabiliriz.
 
Krema salçası tarifi beşamel sosu bilenler için gayet kolaydır. Beşamel sos yapmak için de küçük bir tencerede sıvı yağ ile tereyağını kızdıralım. Buna un ekleyip unun kokusunu çıkana kadar kavuralım. Üzerine yavaş yavaş 1.5 su bardağı süt ekleyelim. Çırpıcı ile topak topak olmasına müsaade etmeden çırpalım. En son karabiber ve tuz ekleyelim. Kaynayıncaya kadar bu karışımı pişirelim. Kaynadıktan sonra br iki dakika daha kısık ateşte pişirelim. Bundan sonra beşamel sosumuz da hazır. Bu sosu nasıl yapıldığını bildikten sonra krema salçasını çok daha kolay ve pratik olarak yapabilirsiniz. Krema salçasını özel sosluklara alabilir ve yemekleriniz ne ise, nasıl kullanmak isterseniz, buna göre sunumunuzu yapabilirsiniz.

Sos Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler