Ara

Karalahana Kavurması Tarifi

Karalahana Kavurması Tarifi, Karalahana kavurması nasıl yapılır, bakalım ve sunumu hazırlayalım. Karalahana kavurması tarifinde karalahanaların sert saplarını kesiyor ve yapraklarını da ayırıyoruz.

Karalahana Kavurması Nasıl Yapılır?Kavurma tarifi yaptığınız kavurma türüne göre değişir. Eğer karalahana ile kavurma yapacaksanız, farklı bir lezzet tecrübe edeceksiniz demektir. Karalahana kavurması nasıl yapılır, bakalım ve sunumu hazırlayalım.
 
Malzemeler:
 
1 demet karalahana
3-4 yemek kaşığı yoğurt
1 orta boy soğan
3-4 yemek kaşığı zeytinyağı
2-3 diş sarımsak
 
Üst için;
 
1 çay kaşığı kırmızı biber
1 yemek kaşığı tereyağı
 

Karalahana Kavurması Yapılışı: 

 
Karalahana kavurması tarifinde karalahanaların sert saplarını kesiyor ve yapraklarını da ayırıyoruz. Bunları ayıkladıktan sonra güzelce ayıklıyoruz. Bir taraftan soğanları küp küp doğrayalım. Bir tava alıp buna zeytinyağı dökelim ve bu tavada soğanları pembeleşinceye kadar kızartalım. Bunun içine karalahanaları ve tuzu ekleyip kapağını kapatalım.  Karalahanaların olduğunu suyunu çekip kendini salınca anlayabiliriz. Bu kıvama gelen karalahanayı ara ara karıştıralım. İyice kavurduğumuz karalahanayı kıs ateşte sekiz on dakika pişirelim. Suyunu çeker çekmez değil bu zaman zarfında kapatmak gerekir. Lahana kavrulmalı. Kavrulan karışımın altını kapatalım. Henüz tavadayken içine sarımsakları güzelce rendeleyelim.
 
Karalahana kavurması tarifine ek olarak yoğurdu çırpalım. Bir tavada tereyağını kızdırıp bunun üzerine pul biber koyalım ve biraz yakalım. Çırpılmış yoğurdun üzerine kızmış biberi koyalım. Servis tabağına aldığımız lahanaların yanına ya da üzerine nasıl arzu ederseniz o şekilde yoğurdu dökebilirsiniz. Yemeğimiz servise hazır durumdadır. Yemeğe yakışacağını düşündüğünüz ek malzemeleri de yemek üzerine sunumda koyabilirsiniz.

Sebze Yemekleri Tarifi

Yeni Tarifler Popüler Tarifler