Ara

Ekşili Pırasa Tarifi

Ekşili Pırasa Tarifi, Ekşili Pırasa Nasıl Yapılır? Herkesin nasıl olduğunu tahmin edebileceği Ekşili Pırasa nasıl yapılır, inceleyelim ve misafirlerimizin sunumuna hazır hale getirelim.

Ekşili Pırasa Nasıl Yapılır?


Pırasa tarifi hem hafif hem de damak zevkine hitap eden bir sebze yemeği tarifidir. Bu tarifi yapmak kolaydır. Herkesin nasıl olduğunu tahmin edebileceği Ekşili Pırasa nasıl yapılır, inceleyelim ve misafirlerimizin sunumuna hazır hale getirelim.
 
Malzemeler:
 
Yarım kilo pırasa
Tuz
1 orta büyüklükte havuç
2-3 yemek kaşığı salça
Yarım çay bardağı pirinç
Sıvı yağ
Pul biber
1 adet limon
 

Ekşili Pırasa Yapılışı: 

 
Ekşili pırasa tarifi için öncelikli olarak havucu alalım ve doğrayıp yağda güzelce kavuralım. Bunun üzerine pul biber ve salça ekleyelim. Bundan sonra içine pırasaları ekleyelim. İsterseniz göz kararınca biraz su ekleyebilirsiniz. Bunları rengi değişene kadar kavuralım. Üzerine ilave edeceğimiz su sıcak su olsun. Tuzunu da kendi damak zevkimize göre ekleyebiliriz. Bundan sonra on on beş dakika kadar pişirmemiz yeterli olacaktır. En son pirinci ekleyip, pirinçlerin şişmesini bekleyelim ve kaynatalım.
 
Ekşili pırasa tarifinde en son sıkılmış olan limonu yemeğe ilave edelim. Yemeğimiz sunuma hazırdır. Bundan sonra, yemeğinizin yanına eklemek istediklerinizi ekleyerek sunumunuzu daha şık ve cazip hale getirebilirsiniz. Üzerine dereotu ekleyebilir, yanına yoğurt ya da bunun karışımını ekleyebilirsiniz. Bu yemek özellikle kış aylarında hafif yemek olarak tüketebileceğiniz, sağlıklı bir yemektir. Günlük zamanlarda yapabileceğiniz gibi, küçük dokunuşlar ile yemeğinizi daha şık hale getirebilirsiniz. Yemeğinizi keyifli sevdiklerinize sunabilir ya da tüketebilirsiniz. Afiyet olsun.

Sebze Yemekleri Tarifi

Yeni Tarifler Popüler Tarifler