Ara

Pekmezli Pelte Tarifi

Pekmezli Pelte Tarifi, Pelte Tatlısı Tarifi, Pekmezli Pelte Nasıl Yapılır? Pekmezli pelte nasıl yapılır bilmek gerekiyor. Bunun içinde iyi düzenlenmiş bir tarifi burada bulabilirsiniz. Kollarınızı sıvayarak, pelte tarifine odaklanıp, güzel bir tatlı yapabilirsiniz.

Pekmezli Pelte Nasıl Yapılır?


Pekmez kullanarak pelte hazırlayabilirsiniz. Oldukça tatlı konusunda seçenekler vardır ve birçok kişinin de ilgisini çekmektedir. Özel günlerde ya da sadece kendiniz için dahi olsa, pekmezli pelte tarifi hazırlayabilirsiniz. Tabi pekmezli pelte nasıl yapılır diye bilmekte gerekiyor. Bunun içinde iyi düzenlenmiş bir tarifi burada bulabilirsiniz. Kollarınızı sıvayarak, pelte tarifine odaklanıp, güzel bir tatlı yapabilirsiniz.

Malzemeler:

Nişasta 2 yemek kaşığı
1 paket vanilya
Ceviz
2 su bardağı su
1 su bardağı miktarınca pekmez
1 çay bardağı şeker
2 yemek kaşığı nişasta
Sürmelik çikolata 1 yemek kaşığı

Süslemek için:

Hindistan cevizi ya da Antep fıstığı


Pekmezli Pelte Yapılışı:


Hazırlama aşamasında ilk olarak nişastamızı suda çözmemiz gerekiyor. Üzerine ise pekmez ilave ederek, işlemimize devam edebiliriz. Tencere içerisinde kısık bir ateşe alarak, pişirmemiz ve bu esnada karıştırmamız çok daha uygun olacaktır. Doğru bir şekilde karıştırarak, pişirmeli ve uygun kıvamı yakalamalıyız. Kıvamı bulduğumuzda ise sürmelik çikolatayı ve şekerimizi eklemeli ve karıştırmaya devam etmeliyiz. Artık iyi bir kıvam aldığında ise ocağı kapatabiliriz. Üzerine cevizleri ve vanilyayı eklememiz gerekiyor. Bir borcam çıkarıp ıslatın ve üzerine peltemizi dikkatlice dökün. Ardından ılıdıktan sonra buzdolabına koyun. İyice soğuduğu zaman üzerine süsleme yapabilirsiniz. Pekmezli peltemizi iyi bir şekilde tamamlamak için Antep fıstığı ya da tercihe göre Hindistan cevizi ekleyebilirsiniz. Süslemenizde bittikten sonra dilim dilim keserek, servis edebilirsiniz.

Muhallebi ve Puding Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler