Ara

Muzlu Muhallebi Tarifi

Muzlu Muhallebi Tarifi, Muzlu Muhallebi Nasıl Yapılır? Malzemeleri hazırladıktan sonra muzlu muhallebi nasıl yapılır olduğuna bakabilir ve aynı yordamı izleyebilirsiniz. Yapımı için tüm malzemeler alt bölümde bulunuyor.

Muzlu Muhallebi Nasıl Yapılır?


Muhallebinizde muz tadını almak istiyorsanız ve bunun başkaları tarafından da beğenileceğiniz düşünüyorsanız, beklemenize gerek yoktur. Çok güzel bir şekilde beklentilerinizi alacağınız bir muzlu muhallebi tarifini burada bulabilirsiniz. Yapımı için tüm malzemeler alt bölümde bulunuyor. Malzemeleri hazırladıktan sonra muzlu muhallebi nasıl yapılır olduğuna bakabilir ve aynı yordamı izleyebilirsiniz. Muhallebi tarifi için;

Malzemeler:

Şeker 1 çay bardağı kadar
4 adet ya da isteğinize göre muz
Yarım çay bardağı un ve buğday nişastası
2 buçuk bardak süt

Üzeri kısmı için:

Yeşil Fıstık


Muzlu Muhallebi Yapılışı:


Tencerenizi ayarlayarak orta ateşte ocağınızı açın. Tenceremizin içerisine önce sütümüzü, ardından nişastamızı ve unu eklemeliyiz. Her birini güzelce karıştırıp, orta ateşte pişirmeli ve işlemimizi aynı yordamla devam ettirmemiz gerekiyor. Almak istediğimiz kıvam muhallebi yumuşaklığında olmalıdır. Bu yumuşaklığı gördüğünüzde ocağın altını artık kapatabilirsiniz. Artık muhallebi kıvamımızı almalı ve ılıması için biraz bekletmemiz gerekiyor. Çok sıcak olduğunda tam istenilen verimi muzlu muhallebimizden alamayabiliriz. Diğer yapılması gereken adımlardan bir tanesi ise muzlarımızı alıp, kabuklarını soyup blendırdan geçirmek olmalıdır. Muzlar tamamen istenilen yapıya geldiklerinde soğumakta olan karışıma eklenmelidir. Ardından çok iyi bir şekilde karıştırmalı ve muzları tencere içerisinde yaymalısınız. Tekrar ocağa koyarak kaynatılma işlemine gerek yoktur. İşlemimizin son rötuşlarında, karışımımızı kuplara dökebiliriz. Tabi iyice ılıdıktan sonra buzdolabına koymalıyız. Dilerseniz buzdolabına koyduktan sonra ya da öncesinde muzlu pudingin üzerine yeşil fıstığı üzerine ekleyebilirsiniz.

Muhallebi ve Puding Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler