Ara

Frambuazlı Pelte Tarifi

Frambuazlı Pelte Tarifi, Frambuazlı Pelte Nasıl Yapılır? Güzel ve değişik tat yakalamak istiyorsanız, frambuazlı pelte nasıl yapılır yazımızı okuyabilirsiniz. Herkesin kesinlikle rahatlıkla uygulayabileceği bir tariftir.

Frambuazlı Pelte Nasıl Yapılır?


Pelte yapmak için ilgili ve özel bir tarif burada bulunmaktadır. Buna göre, zevkinize hoş olan bir frambuazlı pelte yapabilirsiniz. Tarifi yazımızda bulunuyor. Böylece güzel ve değişik tat yakalamak istiyorsanız, frambuazlı pelte nasıl yapılır yazımızı okuyabilirsiniz. Herkesin kesinlikle rahatlıkla uygulayabileceği bir tariftir. Bu yüzden frambuazlı pelte tarifini tüm malzemeleri kullanarak yapabilirsiniz.

Malzemeler:

2 su bardağı su
Frambuaz 1 su bardağı
2 tatlı kaşığı mısır nişastası
Esmer şeker 3 çorba kaşığı

Süsü için:

İstediğiniz bir meyve
Nane yaprağı


Frambuazlı Pelte Yapılışı:


Peltemizi yapmaya, frambuazlardan başlamalıyız. Bunun içinde frambuazların her birini iyice ezin. Püre halini alana kadar bu ezilme işleminin uygulanması gerekiyor. Bunun akabinde ise, esmer şekerimizi alıp, 1 bardak su ile birlikte tencereye eklemeliyiz. Ocağın ateşini orta dereceye getirin ve şeker tam olarak eriyene kadar karıştırmanız gerekiyor. Bir diğer tarafta ise kap alın ve mısır nişastasın yine 1 bardak su ile karıştırmaya başlamalısınız. Ardından bu karımızı da tencereye eklemeli ve karıştırmaya devam etmeliyiz. Karıştırma işlemine güzel bir şekilde devam ederken, peltemiz hafif donuk bir hal alacaktır. Bunun ardından frambuazları ekleyin ve karıştırma işlemine devam edin. Bu sefer peltemiz donuklaşmaya başladığında ise, ocağı kapatabilirsiniz. Frambuazlı peltemizi kaselere güzel bir şekilde doldurmalısınız. Ardından daha iyi lezzetinin çıkması için buzdolabında soğumaya bırakmalısınız. Üzerine de nane yaprağı ya da sevdiğiniz bir meyveyi ekleyebilirsiniz.

Muhallebi ve Puding Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler