Ara

Banyolu Kurabiye Tarifi

Banyolu Kurabiye Tarifi, Banyolu Kurabiye Nasıl Yapılır? Banyolu kurabiye nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz. Şerbetli olmasına rağmen son derece hafif ve lezzetli kurabiyelerden birisi olmaktadır.

Banyolu Kurabiye Nasıl Yapılır?


Islak olarak ele alınan bu kurabiye tarifi içerisinde ayrıca şerbete yer verilmiştir. Şerbetli olarak ele alınmasına rağmen son derece hafif ve lezzetli kurabiyelerden birisi olmaktadır. Banyolu kurabiye nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

Malzemeler:

Margarin ( 250 gram - oda sıcaklığında )
Yumurta 2 tane
Vanilya ve kabartma tozu ( birer paket )
Kakao ( küçük bir paket )
Toz şeker ( 1 çay bardağı )
Kıvama göre un
Hindistan cevizi ( süsleme için )
1 su bardağı toz şeker ile 1 bardak su ( şerbet için )
 

Banyolu Kurabiye Yapılışı:


Banyolu kurabiye tarifi için önce şerbete yer vermelisiniz. Ilık su içine şekeri katarak hızlı bir şekilde karıştırın. Şeker eriyene kadar karıştırma işlemine yer vermelisiniz. Başka bir kap içinde de margarin ile toz şekerini ele almalısınız. Krema kıvamına gelene kadar bu malzemeleri de karıştırmalısınız. Sonradan yumurta ile vanilya tozunu ilave ediniz. Kakao ile kabartma tozuna da yer veriniz. En son olarak da unu ekleyiniz. Unun yavaş bir şekilde ve kıvama göre eklenmesi doğru olacaktır. Özellikle yuvarlama işlemleri adına kıvamlı bir hamura ihtiyacınız olacaktır. Banyolu kurabiye tarifi için yağlı bir tepsiye ihtiyacınız olacaktır. Yağlı kağıt ile de pişirme işlemine yer verebilirsiniz. Toplar halinde tepsiye dizmeye başlayın. Çok fazla kızarmamasını sağlayın. İçine çökmemesi de gerekiyor. Bunun için fırında iken çatal yardımı ile kontrollerinizi yapabilirsiniz. Sıcak olarak da şerbetin ilave edilmesine özen gösterin. Fırından çıkarır çıkarmaz kurabiyeleri şerbete bandırın. Sonrasında da tabakların içerisine servis edebilirsiniz. Süslemek adına da hindistan cevizine yer verebilirsiniz.

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler