Ara

Fransız Tostu Tarifi

Fransız Tostu Tarifi,Fransız Tostu Nasıl Yapılır? Karnın aç ve çabuk hazırlayabileceğin için tost tariflerini araştırıyorsun. Fransız tostu nasıl yapılır öğrenmek istiyorsan açlıktan ölmeden hemen okumaya başla.

Fransız Tostu Nasıl Yapılır?


Karnın aç ve çabuk hazırlayabileceğin için tost tariflerini araştırıyorsun. Bence Fransız tostu tarifi tam sana göre. Hem vaktini boşa harcamaz, hem de çok lezzetli. Fransız tostu nasıl yapılır öğrenmek istiyorsan açlıktan ölmeden hemen okumaya başla.

Fransız Tostu İçin Gerekli Olan Malzemeler:

2 yemek kaşığı zeytinyağı,
2 tane yumurta,
Tereyağı,
Ekmek (4 dilim),
Kekik,
Sucuk,
Karabiber,
Kaşar peyniri,
Tuz,
1 yemek kaşığı süt.


Fransız Tostu Yapılışı:


İlk önce bir kap buluyoruz. Kabın içerisinde 2 tane yumurtayı kırıyoruz. Yumurtanın kabuklarını çöp kutusuna atıyoruz. Daha sonra kırılan yumurtayı çırpıcının yardımı ile çırpıyoruz.
Yumurtamızın üzerine bir miktar tuzu serpiştiriyoruz, karıştırıyoruz. Sonra az bir miktar karabiber ekliyoruz. 2-3 dakika daha karıştırıyoruz. Üstüne kekik ekledikten sonra 1 yemek kaşığı sütü ilave ediyoruz. Sonra 2 yemek kaşığı zeytinyağını da ekledikten sonra birbirleri ile özleşene kadar karıştırmaya devam ediyoruz.
Daha sonra dilimler halinde olan ekmeklerimizi alıyoruz. İçlerine kaşar peynirini koyup, sucuğu dilimliyoruz. Dilimlediğimiz sucukları pişirip, daha sonra da ekmeklerin arasına koyuyoruz. Ekmekleri alıp önceden hazırladığımız yumurtaya bandırıyoruz.
Ekmeklerimizi pişirebileceğimiz gibi bir tava buluyoruz. Tavayı alıp ocağımızın üstüne koyuyoruz.  Zeytinyağını ocağın yanına getiriyoruz. Ve tavamıza döküyoruz. Sonra da tereyağımızı alıyoruz. Tavanın üzerine koyuyoruz. Ocağı açıyoruz. Ateşini ayarlıyoruz. Ve tereyağımızı eritiyoruz.
Yumurtalı karışımımıza bandırdığımız ekmeklerimizin her tarafını güzelce pişiriyoruz. Pişen tostlarımızı alıyoruz. Servis tabaklarını çıkartıp, tostları üzerlerine koyuyoruz.
Fransız tostu tarifi şimdi tamam.O kadar emek verdin. Haydi, artık yemeğe. 

Kahvaltılık Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler