Ara

Kaşar Peynirli Börek Tarifi

Kaşar Peynirli Börek Tarifi, Kaşar Peynirli Börek Nasıl Yapılır? Börek tarifleri konusunda çok pratik bir çeşit olan kaşar peynirli börek tarifi hem kahvaltıda hem de çocuklar okuldan geldiğinde büyük kurtarıcınız olacak. Gelin hep birlikte kaşar peynirli börek nasıl yapılır bir bakalım.

Kaşar Peynirli Börek Nasıl Yapılır?


Kaşar peynirli börek hem çocuklar hem de büyükler tarafından çok sevilen yapımı da çok kolay olan böreklerdendir. Börek tarifleri konusunda çok pratik bir çeşit olan kaşar peynirli börek tarifi hem kahvaltıda hem de çocuklar okuldan geldiğinde büyük kurtarıcınız olacak. Gelin hep birlikte kaşar peynirli börek nasıl yapılır bir bakalım…

Malzemeler:

1 adet yufka
Yaklaşık 1 bardak rendelenmiş kaşar peyniri
Yarım çay bardağı sıvıyağ
Tereyağı ve su

Kaşar Peynirli Börek Yapılışı:


Öncelikle yufkamızı açarak geniş bir satıha yayıyoruz sonrasında içinin yumuşak olması açısından ıslatma işlemi yapıyoruz. Bunun içinde sıvı yağının üzerine biraz su ekliyoruz ve su yağ karışımı ile fırça yardımıyla yufkamızı hafifçe ıslatıyoruz. Ardından da yufkamızın dış kanatlarını (yarım daireleri içe katlayarak)hafifçe içe doğru katlayarak kare şeklinde bir yufka elde ediyoruz.  Şimdi ortaya bir bardak rendelenmiş kaşarı döküyorsunuz. Bu böreği dilerseniz kavrulmuş kıyma, pastırma, kavrulmuş sebzelerden, beyaz peynir, mantar ya da haşlanmış patates ilavesi ile de yapabilirsiniz. Şimdi dışta kalan kenarları da içe doğru bir kat daha kapatarak daha küçük bir kare elde ediyoruz. Öte yandan düz bir krep tavasını tere yağı ile yağlayarak böreğimizin iki yanını da kızarıncaya kadar (5 er ya da 10 ar dakika) kızartıyoruz. Son olarak sıcak böreklerimizin üzerine de tere yağ sürerek afiyetle yiyoruz. Kaşar peynirli börek tarifi böylelikle hazırlanmış oluyor.

Börek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler