Ara

Alabalık Buğulama Tarifi

Alabalık Buğulama Tarifi, Alabalık Buğulama Tarifi Nasıl Yapılır? Özellikle yaz mevsimi için en ideal seçimi oluşturacak Alabalık Buğulama nasıl yapılır öğrenmek ve denemek istiyorsanız tarifimizi okuyarak malzemeleri tedarik edebilirsiniz.

Alabalık Buğulama Nasıl Yapılır?


Balık tarifleri farklı malzemeler ile birleştirilerek değişik sunumlar eşliğinde servis edilebilir. Alabalık Buğulama tarifi pratik olduğu kadar sağlıklı bir tercih olacaktır. Özellikle yaz mevsimi için en ideal seçimi oluşturacak Alabalık Buğulama nasıl yapılır öğrenmek ve denemek istiyorsanız tarifimizi okuyarak malzemeleri tedarik edebilirsiniz. Bu tarifimiz 2 kişiliktir. Misafir sayısına göre balık ve malzeme sayısını artırabilirsiniz.

Malzemeler:

2 adet alabalık
1 adet iri kuru soğan
1 adet iri sulu domates
4 diş sarımsak
Taze nane
1 limon
Yeteri kadar tuz
Zeytinyağı

Alabalık Buğulama Yapılışı:


Zahmetsiz bir şekilde yapılabilecek olan Alabalık Buğulama tarifimiz balıkların bozulmadan pişirilmesine olanak sağladığı için sunum açısından da şık bir görünüm vermektedir.
Soğanınızı ve sarımsakları piyazlık doğrayarak tencerenin dibine dizelim.
Soğanın üzerine ayıklanmış ve temizlenmiş alabalıkları koyalım.
Balıkların kenarlarına dilimlediğiniz domatesleri ve taze naneyi dizerek tuz ve zeytinyağını ekleyerek 1 çay bardağı su eşliğinde yaklaşık olarak yarım saat pişirelim.
Balıklar kolay pişeceği için içine koyduğumuz su azaldığı zaman ocağın altını kapatalım ve yemeğin ılınmasını beklerken soframızı kuralım.
Balıkları tercihen balık formunda güveç kaplara yerleştirerek pişmiş domates ve soğanlarla beraber servise hazır hale getirelim.
Yapılacak yeşil salata eşliğinde sofraya getireceğimiz balıkların yanına kızarmış ekmekler de koyabiliriz.
Balık sofralarını mavi ve beyaz renkler eşliğinde kurabiliriz.
Mumlarla zenginleştirilmiş bir ortam yaptığınız yemeğin zevkli bir şekilde yenmesini sağlayacaktır.  Afiyet olsun.

Balık Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler