Ara

Lady Gaga Boyu, Lady Gaga Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Evli Mi, Kimdir, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Lady Gaga Kimdir? Lady Gaga Kaç Yaşında, Lady Gaga Boyu, Lady Gaga Nereli, Lady Gaga Biyografi, Lady Gaga Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Lady Gaga Kimdir?


Adı Soyadı: Stefani Joanne Angelina Germanotto
Doğum Tarihi: 28 Mart 1986
Nereli: New York Birleşik Devletler
Burcu: Koç Burcu
Kilosu: 49 Kg
Boyu: 155 Cm
Göz Rengi: Ela
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Katolik Üniversite
Sevgilisi: Taylor Kinner (2011’den beri)
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
İnstagram Hesabı: www.instagram.com/ladygaga
Twitter Hesabı: twitter.com/ladygaga
Facebook Hesabı: www.facebook.com/ladygaga
 

Lady Gaga Biyografisi

 
Stefani Joanne Angelina Germanotto yani bilinen adıyla ünlü müzisyen Lady Gaga 28 Mart 1986 New York Yonkers’da doğmuştur. Babası İtalyan annesi ise Yunan bir aileden gelmektedir. Amerikalı şarkıcı, söz yazarı ve müzisyendir. 4 yaşından beri piyano çalan Lady Gaga piyano ile ilk bestesini 13 yaşında iken yaptı. 14 yaşına geldiğinde ise gece kulüplerinde canlı performans sergilemeye başladı. 11 yaşında Manhattan’da Juilliard School’a gitti, sonrasında ise Convent Of The Sacred Heart adında ki bir Katolik okulunda devam etti. 17 yaşında New York Üniversitesi’nde Tisch School Of The Arts bölümüne giderek dünyada sadece yirmi kişinin sahip olduğu, erken kabul edilme hakkına sahip oldu. Müzik üzerine eğitim alarak sanat, din, sosyal bilimler ve siyaset konularında denemeler yazıp söz yazarlığını geliştirdi. Aradan biraz zaman geçtikten sonra Gaga okulu bırakıp müzik kariyerine odaklanmayı seçti.

Kariyerinin başlarında ‘’go-go’’ dansıyla striptiz kulüplerinde dans etti. New Kids On The Block ve Pussycat Dolls gibi ünlü grupların arkasında dans etme şansı elde etti.

2008 yılında Los Angeles’a yerleşti ve 19 Ağustos’ta ‘’The Fame’’ adlı ilk stüdyo albümünü piyasaya sürdü.  Kısa bir süre içinde 2 milyonun üstünde sattı, onu bu kadar meşhur eden şarkısıysa Beautiful Dirty Rich oldu.

New Kids On The Block ve Pussycat Dolls gruplarının turnelerinde açılış sanatçısı olarak konserler veren Gaga, 2009’un başında kendi turnesini The Fame Ball Tour adı altında başlattı. 2009’un dördüncü çeyreğinde ‘’The Fame Monster’’ adı altında ikinci stüdyo albümünü yayımladı. Başarılı albümleri sayesinde Gaga, ikinci turnesini The Monster Ball Tour adı altında başlattı. Gaga’nın toplamda 5 Grammy Ödülü ve 2 tane Guinness rekoru vardır.

Tarzını oluşturmada David Bowie, Queen, Michael Jackson ve Madonna’yı örnek alarak yaptığını söyleyen Lady Gaga, Donatella Versace’yi ise ilham perisi olarak görüyor.
Çılgın şarkıcının kamuoyunu şaşırtan birde açıklaması olmuştur cinsiyetiyle ilgili. Bir ara hermafrodit (çift cinsiyetli) olduğunu söyleyen Lady Gaga bunun yanı sıra kendisini hep kadın gibi hissettiğini belirtmiştir.

Teatral sahne şovu, Shock Art diye adlandırılan sahne performansları ve kendi tasarladığı kostümleri en az söylediği şarkılar kadar dikkat çekti.  Tiyatroyu da Rock ve Pop müzik kadar sevdiği için sahne şovunun hiçbir zaman söylediği müzikten geri kalmasını istemiyordu. David Bowie ve Queen konserlerini izleyerek müzik ile tiyatronun nasıl bir arada uyum içinde olmasını sağlayabileceğini öğrendi. Lady Gaga ismini Queen klasiği Radio Gaga’dan esinlenerek sahne ismi olarak seçti.
53. Grammy ödüllerinde, 2011 yılında 3 farklı ödüle aday gösterilmiş ve hepsini de almıştır.

2011 yılına kadar dünya genelinde 24 milyondan fazla albüm satışı ve 65 milyondan fazla tekli satışı olan Gaga Haziran 2010’da yayımlanan Forbes dergisinin söylediğine göre dünyada ki en güçlü ve etkili 100 ünlü arasında gösterilmiştir. Aynı zamanda Twitter ’da 22 milyonu, Facebook’ta 50 milyonu aşan takipçiye sahip olan Lady Gaga yaşayan insanlar arasında bu sosyal ağda en çok izleyicisi olan kullanıcı seçildi.

2010 yılında gerçekleşen Haiti depreminden sonra ortaya çıkan seferberlik sırasında, turnesi kapsamındaki 24 Ocak konserinin bütün gelirini Haiti’ye bağışladı. Bağışlanan miktar ise 500.000 doların üzerinde idi.

‘’Lady Gaga’s artRAVE: The ARTPOP Ball’’ adlı turnesinde 14 Eylül 2014 yılında 21 tır ve 144 kişilik ekibiyle İstanbul’a gelen ünlü sanatçı 16 Eylül 2014 tarihinde İTÜ Stadyumu’nda konser verdi.
 
Lady Gaga’nın Albümleri:
 • The Fame (2008)
 • The Fame Monster (2009)
 • Born This Way(2011)
 • ARTPOP (2013)
 • Cheek To Cheek (2014- Tony Bennette ile beraber)
Lady Gaga’nın Konser Turları:
 • The Fame Ball Tour (2009)
 • The Monster Ball Tour (2009-2010)
 • The Born This Way Ball Tour (2012-2013)
 • ArtRAVE: The ARTPOP Ball (2014)
Lady Gaga’nın oynadığı filmler:
 • Lady Gaga Presents The Monster Ball Tour: At Madison Square Garden (2011)
 • Katy Perry: Part Of Me (2012)
 • Ustura Dönüyor (2013)
 • Muppets Aranıyor (2014)
 • Günay Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın (2014)
 • Kingsman: The Secret Service


Survivor 2024 Yarışmacıları
Survivor Aleyna Kalaycıoğlu Boyu
Survivor Berna Canbeldek Boyu
Survivor Bozok Gören Boyu
Survivor Damla Can Boyu
Survivor Doğukan Manço Boyu
Survivor Ece Begüm Yücetan Boyu
Survivor Ersin Korkut Boyu
Survivor Furkan Kızılay Boyu
Survivor Gizem Memiç Boyu
Survivor Hakan Hatipoğlu Boyu
Survivor Merve Aydın Boyu
Survivor Nagihan Karadere Boyu
Survivor Nefise Karatay Boyu
Survivor Nihat Altınkaya Boyu
Survivor Ogeday Girişken Boyu
Survivor Özgür Tetik Boyu
Survivor Pınar Saka Boyu
Survivor Sahra Işık Boyu
Survivor Seda Aktuğlu Boyu
Survivor Seda Ocak Boyu
Survivor Sercan Yıldırım Boyu
Survivor Turabi Çamkıran Boyu
Survivor Yasin Obuz Boyu
Survivor Yiğit Poyraz Boyu
Survivor Yunus Emre Özden Boyu

Biyografiler

 • Survivor Seda Aktuğlu Kimdir

  Seda Aktuğlu, 24 Nisan 1987'de Almanya'da doğan, Türk anne ve babanın kızı olan bir isimdir. İzmir kökenli olan Seda, çift vatandaşlık statüsüne sahip ve ailesiyle güçlü

 • Yiğit Poyraz Kimdir

  2021 Survivor yarışmasında birçok kez SMS birincisi olan Yiğit Poyraz polemikleri ve aynı zamanda performansı ile çok kişinin dikkatini çekmeye Başaran isimlerden bir tanesidir. Peki, Survivor Yiğit

 • Survivor Özgür Tetik Kimdir

  Survivor finalistlerinden biri olan Özgür Tetik'in yarışmadan sonra hayatı ve biyografisi birçok kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Özgür tetik kimdir nerelidir ve kaç yaşındadır? Survivor

 • Survivor Nefise Karatay Kimdir

  Survivor da geçtiğimiz yıllarda şampiyon olmasının ardından Nefise Karatay'ın biyografisi ve hayatı insanlar tarafından merak ediliyor. Peki, Nefise Karatay kimdir? Nereli? Burcu ne? Kilosu ve Survivor

 • Ece Begüm Yücetan Kimdir

  Ece Begüm Yücetan Kimdir?   Ece Begüm Yücetan Doğum Tarihi: 27.08.1988 Ece Begüm Yücetan Kaç Yaşında: 36 Yaşında Ece Begüm Yücetan Nereli: İzmir Ece Begüm Yücetan Burcu: Başak Ece Begüm Yücetan Kilosu: 52 kg   Ece Begüm Yücetan Boyu: 1.80