Ara

Cenk Eren Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Cenk Eren Kimdir?, Cenk Eren Kaç Yaşında, Cenk Eren Nereli, Cenk Eren Evlimi, Cenk Eren Sevgilisi Var Mı?, Cenk Eren Boyu ve Kilosu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını Cenk Eren biyografisinde bulabilirsiniz.

Cenk Eren Kimdir?

Adı Soyadı: Yüksel Venedik
Doğum Tarihi: 1966
Nereli: Ankara
Burcu: Bilinmiyor
Kilosu: 64 kg
Boyu: 174 cm
Göz Rengi: Siyah 
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Lise Mezunu
Sevgilisi: Bilinmiyor
Evli mi: Hayır
Eşi: Hayır
İnstagram Hesabı: www.instagram.com/cenkerenonline
Twitter Hesabı: twitter.com/cenkerenonline  
Facebook Hesabı:  Mevcut Değil
 

Cenk Eren Biyografisi


Cenk Eren’in asıl ismi Yüksel Venedik’tir. Kendisi 1970 Ankara doğumlu olup liseye kadar olan tüm eğitimini Ankara’da görmüştür. Lise mezuniyetinin ardından 1 sene Kültür Bakanlığı Halk Dansları Topluluğunda dansçı olarak çalıştı. Sahne hayatına başlamadan hemen önce çok yakın arkadaşı olan Murathan Mungan ona Cenk Eren ismini koyar.

Müzik kariyerine Ankara’da çeşitli gece kulüplerinde sahne alarak başlıyor. 1985 senesinde Ankara Radyosu Gençlik Korosunda korist olarak çalıştı. Ancak Cenk Eren’in gece kulübü çalışmaları ağır basınca radyodaki işinden istifa etti. 

1986-1988 senesi arasında İzmir Narlıdere’de İstihkam Okulunda başladığı askerlik vazifesini Alanya’da tamamladı.

1990 yılında Alanya’ya taşındı ve 3 yıl orada yaşayarak sahne hayatını sürdürdü. 1993’de İstanbul’a geldi. 1995 senesinde ilk albüm çalışması olan Ve Cenk Eren piyasaya sürüldü. Aynı zamanda gece külüplerinde sahne almaya devam etti.

2000 yılında Star TV de olan öğlen kuşağındaki Yıldız Savaşları isimli programı gerçekleştirdi. 2002 senesinde Nükhet Duru ile Muhteşem İkili programını bir süre yaptı.

Cenk Eren bir açıklamasında Seren Serengil ile evlenmeyi istemiş fakat şarkıcıyla evlenmez diye bu fikrinden vazgeçmiş. Sonra bir bakmış ki Cengiz İmren ile evlenmiş. Ondan boşandığı sırada cesaretini toplayıp evlenmeyi tekrar düşünüyordu ki Seren Serengil tekrar evlendi.
Türkiye’nin çeşitli Müzikhollerinde sahne alan Cenk Eren toplamda 7 albüm çıkarmıştır.

Cenk Eren Albümleri:
 • 2012 Kasetimi Al
 • 2009 Dönüm Noktası
 • 2006 Kiraz Mevsimi
 • 2004 Nükhet Duru & Cenk Eren Muhteşem İkili
 • 2000 Gözlerin
 • 1995 Ve Cenk Eren


Biyografiler

 • Yağız Erdoğan Kimdir

  Yağız Erdoğan Kimdir?   Adı Soyadı: Yağız Erdoğan    Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)   Nereli: Rize  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi:   Eşi: instagram Hesabı: (@yagizerdgan) Twitter Hesabı: @YagizErdgan  Facebook Hesabı:     Yağız Erdoğan Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan

 • Sinem Kılıç Kimdir

  Sinem Kılıç Kimdir?   Adı Soyadı: Sinem Kılıç   Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)  Nereli: Erzurum   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Özel bir üniversitede Medya ve İletişim okuyor   Sevgilisi:   Evli mi: Bekar  Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı:   Facebook Hesabı:    Sinem

 • Simge Olçun Kimdir

  Simge Olçun Kimdir?   Adı Soyadı: Simge Olçun    Doğum Tarihi: 1996 (23 yaşında)  Nereli: İzmir  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği 4.

 • Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir

  Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?   Adı Soyadı: Sıla Rümeysa Ölçek   Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında) Nereli: Ordu- Fatsa  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve yüksek lisansına yine aynı

 • Serpil Uzunçavdar Kimdir

  Serpil Uzunçavdar Kimdir?   Adı Soyadı: Serpil Uzunçavdar    Doğum Tarihi: 1986 (33 yaşında) Nereli:   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi: Bekar   Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı: @serpiluzuncavdr    Facebook Hesabı:    Serpil Uzunçavdar Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye-