Ara

Fırında Brokolili Omlet Tarifi

Fırında Brokolili Omlet Tarifi, Fırında Brokolili Omlet Nasıl Yapılır? Yumurtanın lezzeti ve brokolinin sağlıklı yapısı fırında brokolili omlet tarifi içerisinde birleşmiştir. Bu fırında brokolili omlet nasıl yapılır öğrenmek için tarifi denemelisiniz.

Fırında Brokolili Omlet Nasıl Yapılır?


Omlet tarifleri, farklı malzemeler ile yumurtanın birleşiminden ortaya çıkar harika yemeklerdir. Yumurtanın lezzeti ve brokolinin sağlıklı yapısı fırında brokolili omlet tarifi içerisinde birleşmiştir. Bu fırında brokolili omlet nasıl yapılır öğrenmek için tarifi denemelisiniz.

Malzemeler:

6 adet yumurta
500 gram brokoli
100 gram kadar dilpeyniri
3 dal kadar maydanoz
3 adet soğan
½ su bardağı süt kreması
7-8 adet mantar
8 adet siyah zeytin
8 adet yeşil zeytin
6 adet kiraz
6 adet domates
Tuz ve karabiber


Fırında Brokolili Omlet Yapılışı:


Fırında brokolili omlet tarifimiz için ilk olarak brokolileri temizliyoruz ve çiçek çiçek olacak şekilde düzgün bir biçimde ayırıyoruz. Soğanı da ince ince kıyıp tavada kavuruyoruz. Zeytinlerin çekirdeklerini çıkarıyoruz ve soğanın içine atıyoruz. Sonrasında tavanın içine mantar ve brokoliyi de ekliyoruz. Bu karışımımızı ocaktan alıyoruz ve üzerine domatesini, tuzunu ve karabiberini ekliyoruz. Yumurtalarımızı ise bir kaseye kırıyoruz ve üzerine krema, peynir, tuz ve maydanozlarımızı atıp karıştırıyoruz. Brokoli karışımımız ile yumurta karışımımızı birbirine karıştırıyoruz ve bir tepsiye koyup üzerine de alüminyum folyo kapatıp fırına sürüyoruz. Önceden ısıtmış olduğumuz 180 derecelik fırında 15 dakika kadar pişirdikten sonra alüminyum folyoyu çıkartıp 5 dakika daha pişiriyoruz. Omletimizi servis yapacağımız tabağımıza alıp üzerini zeytin ve domateslerle süsledikten sonra servise hazır bir hale geliyor. Afiyet olsun.

Yumurta Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler