Ara

Antep Fıstığı ile Ispanaklı ve Peynirli Tortellini Tarifi

Antep Fıstığı ile Ispanaklı ve Peynirli Tortellini Tarifi, Antep Fıstığı ile Ispanaklı ve Peynirli Tortellini Nasıl Yapılır? Genel hatları ile Antep fıstığı ile ıspanaklı ve peynirli tortellini nasıl yapılır bakacak olursak, çokta zor olmadığı görülebilecektir.

Antep Fıstığı ile Ispanaklı ve Peynirli Tortellini Nasıl Yapılır?


Yuvarlak bir makarna türü olan ve dondurulmuş olarak satılabilen tortellini, damak zevkine ayrı bir deneyim katmaktadır. Özellikle güzel bir şekilde hazırlanışı ile de iyi bir lezzet verildiği biliniyor. Antep fıstığı ile ıspanaklı ve peynirli tortellini yapmak için gerekli malzemelerini temin etmek yeterlidir. Sonrasında ise peynirli tortelliniyi hazırlamak için birkaç adım atmak gerekiyor. Genel hatları ile Antep fıstığı ile ıspanaklı ve peynirli tortellini nasıl yapılır bakacak olursak, çokta zor olmadığı görülebilecektir. Güzel ve lezzetli yemek için İtalyan yemeği olarak da bilinen Tortellininin yapımı oldukça basittir.

Malzemeler:

Antep Fıstığı içi 60 gram
Tortellini makarna 250 gram
Margarin 20 gram
Süt Kreması 1 paket
Ispanak
Parmesan peyniri 3 yemek kaşığı kadar rendelenmiş
Ada çayı yaprağı 2 tane


Antep Fıstığı ile Ispanaklı ve Peynirli Tortellini Yapılışı:


Tortellini yapmak için öncelikle malzemeler üzerinden yola çıkmak gerekiyor. Bunun içinde ilk olarak ada çayının yaprakları ile ıspanağı almalı ve Antep fıstıklarının içi ile birlikte mikserde karıştırmalısınız. Bunun ardından margarin ile tava üzerinde yaklaşık 1 ya da 2 dakika kadar pişirilmesi gerekiyor. Bu aşamada üzerine kremayı güzelce eklemeli ve iyi bir kıvam alındıktan sonra, ocağı kapatmalısınız. Genel anlamda Antep fıstığı ile ıspanaklı ve peynirli tortellini tarifi yapmak için bol bir suda pişirilmesi daha uygundur. Suyun tuzlu olması da önerilmektedir. En son tortellini pişirildikten sonra süzülmeli ve mikserdeki karışım ile bir arkada karıştırılıp üzerine peyniri eklemelisiniz.

Makarna Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler