Ara

Survivor 2019 Yarışmacı Listesi Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Dünden Bugüne Survivor Tarihçesi, Survivor Şampiyonları Listesi, İlk kez 2005’de Kanal D’de yayınlanan, ardından Show TV ve Star TV’de, daha sonra da TV 8’de yayınlanmaya başlayan Survivor, ABD’deki formata çok yakın bir çizgidedir

Dünden Bugüne Survivor

Dünyada pek çok ülkede bitmeyen ilgi ve heyecanla izlenen reality televizyon yarışması Survivor formatı ilk olarak 1992’de İngiliz TV yapım şirketi Planet 24’ün sahibi Charlie Parsons tarafından geliştirilip, ilk etapta İngiliz TV kanallarına pazarlanmaya çalışılmış, fazla başarılı olamamıştır.

5 yıl sonra İsveç TV’da formatın yayınlanmasıyla ilgili anlaşma yapılıp, ilk olarak 1997’de piyasaya sürülen İsveç edisyonu, televizyona uyarlanan ilk Survivor yarışması olmuştur.

Format gereği Survivor yarışmacıları iki ayrı adada yiyecek ve barınma gibi temel gereksinimlerini kendileri karşılamak zorundadır. Adada kalabilmek için eleme oyunlarında başarılı olmaları da şarttır. Ödül için de kıyasıya bir rekabet yaşanmaktadır. Yarışma sonunda bir kişi “Hayatta Kalan” yani Survivor ödülü kazanmaktadır.

Survivor, yayınlandığı tüm ülkelerin versiyonlarında, tropik bir adada çekilmektedir. Yarışma süresince yarışmacılar ödül ve eleme oyunlarında kıyasıya, zorlu bir rekabet içinde olup, yarışma süresi ülkeden ülkeye değişmektedir. İlk bölümde iki takım halinde yarışılırken, ikinci etapta adalar ve takımlar birleştirilmektedir. Önce takımları için yarışan yarışmacılar, ikinci etapta bireysel yarışmaktalardır. Her hafta ada konseyi toplanıp, kaybeden takımdan elenecek kişi yarışmacıların oylarıyla belirlenmektedir.

Heyecan ve adrenalin had safhada olduğu Survivor ülkemizde 13 yıllık tarihe sahiptir. Çeşitli yarışmacılar, acı, tatlı, komik birçok anılar, kavgalar, sevinç gösterileri, gülen- ağlayan yüzler hiçbir zaman eksik olmamış ve hiç unutulmamıştır. Issız bir adada hem psikolojik, hem açlık, hem de performans açısından oldukça güçlü bir duruş gerektiren Survivor yarışması, yayınlandığı her dönem popülerliğini hiç kaybetmeden reyting rekorları toplayan bir yarışma olmuştur.

Çekimleri genellikle Dominik Cumhuriyeti,  Panama ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde gerçekleşen bu yarışmada kazanan yarışmacı halk oylamasıyla belirlenmektedir.

Ülkemizde ilk olarak 2005’de yayın hayatına başlayan Survivor’ın ilk İsmi Survivor Türkiye Büyük Maceradır, ilk Survivor takımları Güney ve Kuzey şeklinde adlandırılmıştır. 2006’da yarışan takımlar Türkiye-Yunanistan, diğer yıllarda sırasıyla Aslanlar-Kanaryalar, Kızlar-Erkekler, Ünlüler-Gönüllüler olarak adlandırılmıştır. Survivor 2015’de son 10 yılın şampiyonları ve en iyi, en popüler yarışmacılarının yer aldığı Survivor All Star yarışması yapılmıştır.

İlk kez 2005’de Kanal D’de yayınlanan, ardından Show TV ve Star TV’de, daha sonra da TV 8’de yayınlanmaya başlayan Survivor, ABD’deki formata çok yakın bir çizgidedir.

Survivor Şampiyonları

      2005 Uğur Pektaş
      2006 Derya Durmuşlar
      2007 Taner Özdeş
      2010 Merve Oflaz
      2011 Derya Büyükuncu
      2012 Nihat Altınkaya
      2013 Hilmicem İntepe
      2014 Turabi Çamkıran
      2015 Turabi Çamkıran
      2016 Çağan Atakan Arslan
      2017 Ogeday Girişken
      2018 Adem Kılıççı
      2008-2009 yıllarında ülkemizde Survivor yapılmamıştır.

Survivor 2019’un başladığı bugünler öncesi Acun Ilıcalı “Allah bu sene katılacak yarışmacıların yardımcısı olsun” diyerek Survivor-2019 için korkunç şeyler planladıklarını esprili bir şekilde açıklamıştır.

Survivor 2019’da Türk takımı:

Hakan Kanık
Yusuf Karakaya
Seda Ocak
Bora Edin
Ecem Onaran
Hikmet Tuğsuz
Kader Karakaya
Atakan Işıktutan
Melisa Emirbayer
Büşra Yalçın
Okay Köksal
Sude Burcu

Yunan Takımı:

Afroditi Skafida
Dimitra Tsaganou
Dimitris Margaritis
İoulieta Kitrinov
Kiriakos Pelekanos
Nantia Mavroudea
Nikos Kosmas
Panagiotis Konstantinidis
Ria Kolovou
Spyros Gourdoupis
Toni Stravratis
Demi Tsaganou

Survivor Türkiye-Yunanistan’da iki dokunulmazlık oyununu da kaybeden Yunan takımı yarışmacıları toplanan ada konseyinde 3 eleme adayı çıkardı. 7 oyla İoulieta ilk aday, ikinci eleme adayı Spyros, üçüncü eleme adayı da Demi oldu. 05.02.2019 Salı günü akşamı Yunan halkının oylarıyla bir yarışmacı elenecek.

Son olarak Survivor 2019’dan kötü bir haber Acun Ilıcalı tarafından açıklanmıştır. Yunan takımından Dimitri, yarışma esnasında geçirdiği kaza sonucu tedavi altına alınmıştır.  Dimitri büyük ihtimalle yarışmaya devam edemeyecektir.


Biyografiler

 • Yağız Erdoğan Kimdir

  Yağız Erdoğan Kimdir?   Adı Soyadı: Yağız Erdoğan    Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)   Nereli: Rize  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi:   Eşi: instagram Hesabı: (@yagizerdgan) Twitter Hesabı: @YagizErdgan  Facebook Hesabı:     Yağız Erdoğan Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan

 • Sinem Kılıç Kimdir

  Sinem Kılıç Kimdir?   Adı Soyadı: Sinem Kılıç   Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)  Nereli: Erzurum   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Özel bir üniversitede Medya ve İletişim okuyor   Sevgilisi:   Evli mi: Bekar  Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı:   Facebook Hesabı:    Sinem

 • Simge Olçun Kimdir

  Simge Olçun Kimdir?   Adı Soyadı: Simge Olçun    Doğum Tarihi: 1996 (23 yaşında)  Nereli: İzmir  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği 4.

 • Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir

  Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?   Adı Soyadı: Sıla Rümeysa Ölçek   Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında) Nereli: Ordu- Fatsa  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve yüksek lisansına yine aynı

 • Serpil Uzunçavdar Kimdir

  Serpil Uzunçavdar Kimdir?   Adı Soyadı: Serpil Uzunçavdar    Doğum Tarihi: 1986 (33 yaşında) Nereli:   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi: Bekar   Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı: @serpiluzuncavdr    Facebook Hesabı:    Serpil Uzunçavdar Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye-