Ara

Sami Levi Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Survivor Sami Levi Kimdir? Sami Levi Kaç Yaşında, Sami Levi Boyu, Sami Levi Aslen Nereli, Sami Levi Biyografi, Sami Levi Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Sami Levi Kimdir?

 
Adı Soyadı: Sami Levi  
Doğum Tarihi: 13.04.1981(38 yaşında) 
Nereli: İstanbul  
Burcu: Koç   
Kilosu:  
Boyu: 
Göz Rengi: 
Saç Rengi:  
Eğitim Durumu: Lise Mezunu
Sevgilisi:  
Evli mi: Evli  
Eşi: Demet Şaşmaz
instagram Hesabı: (@samilevi13)
Twitter Hesabı:  
Facebook Hesabı: 
 

Sami Levi Biyografisi


Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan yarışmasının Türkiye yarışmacılarından biriside Sami Levi. En çok dikkat çekenler  arasında Ünlü şarkıcı Sami Levi yer aldı. Peki, çok renkli kişiliği ile yarışmada ter dökecek, Sefarad Grubu'nun üyesi Semi Levi kimdir?
 
Sami Levi, Yahudi asıllı Türk şarkıcı. 13 Nisan 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuş olan Sami Levi, Musevi cemaatinde artık çok az konuşulan Ladino dilindeki Sefarad müziği ile büyüdü. Müzikle henüz 5 yaşındayken anaokulunda tanışan Sami Levi, İlkokul öğretmeninin Levi ailesini Sami’nin sesi konusunda uyararak mutlaka değerlendirilmesini söyledi. 1998 yılında Göztepe Lisesinden mezun olan Sami Levi, aile büyüklerinin desteği ile Sefarad kültürünü öğrendi. 1996 yılında Cem Stamati ile (Yahudi asıllı Türk bas gitaris) olan arkadaşlığı Sami Levi’nin Sefarad Grubu ile tanışmasına vesile oldu. Yaklaşık 8 yıl Sefarad müziğiyle profesyonel olarak uğraşan Sami Levi grubun solistliğini yapıyor.
 
22 Aralık 2003 tarihinde gurup olarak ilk albümlerini, 14 Temmuz 2005’te uzun süre liste başı olan ikinci albümlerini çıkardılar. Çıkarmış olsukları bu iki albümlerinden “Osman Aga, Ne fark eder, Yastayım, Ben Seni Severim, Vakti Geldi, Aşk İçin, Seni ne Çok Sevdiğimi” gibi birçok hit şarkı çıkaran grubun müziği Türkiye’de büyük ilgi gördü. Gurup Sami Levi’nin solo olarak kariyer yapmasından sonra dağılmıştır.

2007 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan  “Bak Kim Dans Ediyor” yarışmasında kendisine dansçı Demet Şaşmaz eğitmenlik yaptı. Birinciliği sanatçı Bengü‘nün kazandığı yarışmada Sami Levi ikinci olmuştu. Sami Levi, 1 Eylül 2013 tarihinde dans yarışmasında partneri olan dansçı Demet Şaşmaz ile evlendi. Bu evlilikten Era Nes Levi adında bir kızı oldu. 27 Ekim 2017 tarihinde  TV8 kanalında başlayan “Box’un Yıldızları” adlı Tv programına katıldı. Ünlü isimlerin birbirileri ile dövüşeceği bu yarışma programına; Milli boksör Adem Kılıçcı, Bilgehan Demir ve Dilara Gönder sunuculuk yaparken kadın erkek karışık ünlü yarışmacılar katılmıştır.
 
Sami Levi Survivor hakkındaki düşüncelerini ve kendisi hakkındaki bilgileri şu kelimeler ile dile getiriyor. “ 10 yıldır Survivor’un büyülü ortamında olmayı hep istemişimdir fakat bu yıla nasipmiş. 8-9 aydır Survivor için yoğun bir tempoda çalışıyorum ve spor yapıyorum. Spor benim hayatımda hep vardı zaten. Kendime göre iyi yürekli bir çocuğumdur. Insanları çok iyi okuyabildiğimi düşünüyorum. Survıvor’da beni insanlardan ayıracak ve yarışmayı birincilikle kazanmamı sağlayacak en büyük özelliğim insanlığım olacaktır. Insanlarla ve açlık psikolojisi ile savaşabiliyorsan yolun daha açık gibi geliyor bana. Tabiki yarışmalarda da daha hızlı ve güçlü olmalısın. Bu konuda da kendime güveniyorum. Arka plandaki o açlığı ve psikolojiyi idare edebileceğimi düşünüyorum. Hız, denge, kuvvet tamamda yürek olmazsa hiç bir önemi yok” sloganı ile bir hayli iddialı görünüyor Sami Levi. Biz de kendisine başarılar diliyoruz.
 
Survivor 2019’da Türk takımı:

Hakan Kanık
Yusuf Karakaya
Seda Ocak
Bora Edin
Ecem Onaran
Hikmet Tuğsuz
Kader Karakaya
Atakan Işıktutan
Melisa Emirbayer
Büşra Yalçın
Okay Köksal
Sude Burcu

Yunan Takımı:

Afroditi Skafida
Dimitra Tsaganou
Dimitris Margaritis
İoulieta Kitrinov
Kiriakos Pelekanos
Nantia Mavroudea
Nikos Kosmas
Panagiotis Konstantinidis
Ria Kolovou
Spyros Gourdoupis
Toni Stravratis
Demi Tsaganou


Biyografiler

 • Yağız Erdoğan Kimdir

  Yağız Erdoğan Kimdir?   Adı Soyadı: Yağız Erdoğan    Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)   Nereli: Rize  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi:   Eşi: instagram Hesabı: (@yagizerdgan) Twitter Hesabı: @YagizErdgan  Facebook Hesabı:     Yağız Erdoğan Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan

 • Sinem Kılıç Kimdir

  Sinem Kılıç Kimdir?   Adı Soyadı: Sinem Kılıç   Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)  Nereli: Erzurum   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Özel bir üniversitede Medya ve İletişim okuyor   Sevgilisi:   Evli mi: Bekar  Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı:   Facebook Hesabı:    Sinem

 • Simge Olçun Kimdir

  Simge Olçun Kimdir?   Adı Soyadı: Simge Olçun    Doğum Tarihi: 1996 (23 yaşında)  Nereli: İzmir  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği 4.

 • Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir

  Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?   Adı Soyadı: Sıla Rümeysa Ölçek   Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında) Nereli: Ordu- Fatsa  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve yüksek lisansına yine aynı

 • Serpil Uzunçavdar Kimdir

  Serpil Uzunçavdar Kimdir?   Adı Soyadı: Serpil Uzunçavdar    Doğum Tarihi: 1986 (33 yaşında) Nereli:   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi: Bekar   Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı: @serpiluzuncavdr    Facebook Hesabı:    Serpil Uzunçavdar Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye-