Ara

Beyin Salatası Tarifi

Beyin Salatası Tarifi, beyin salatası nasıl yapılır diye soran insanlara bizim anlattığımız biçimde anlatırsanız hem ön yargılarını kırmış olursunuz hem de bu mükemmel lezzeti tatmaları için onlara bir kapı açmış olursunuz.

Beyin Salatası Nasıl Yapılır?


Bugün birçok insanın değişik bulacağı beyin salatası tarifini vereceğiz. Tadı ise adı kadar kafa karıştırıcı değil. Vereceğimiz tarif gayet lezzetli ve faydalı bir salata tarifidir yapmayı denemenizi ve tadına bakmanızı öneririz.

Malzemeler:

1 adet dana beyni veya misafir sayınıza göre 2- 3 koyun beyni
2- 3 adet domates
1 demet maydanoz
1 su bardağı veya yarım bardak sirke
Yarım su bardağı zeytinyağı
Bir miktar tuz

Beyin Salatası Yapılışı:


Aldığınız beyni su içerisine koyup zarını yavaşça soyun. Ardından musluğun altında güzelce yıkayın. Beyin salatası tarifine uygun yapmaya dikkat ediniz. Sirkeli veya tuzlu su içinde 10 15 dakika kadar pişirin.  Pişmeye başladıktan sonra servis tabağına alın ve küçük küçük dilimlemeye başlayın. Dilimleme sebebimiz önyargının oluşmasını engellemek ve tabağın tamamına yayılmasını sağlamak. Dilimlediğimiz parçaları tabağa güzel bir şekilde yayıyoruz. İstediğiniz şekilde dizebilirsiniz. Üzerine bir miktar tuz serptikten sonra aldığınız domateslerin kabuğunu soyup tabağın etrafına süs olarak koyabilirsiniz. Tabağın boş kalan yerlerine birkaç zeytin ve biraz da maydanoz serperek tabağınızı mükemmel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Son olarak zeytinyağı, sirke veya limon suyuyla hem tat hem görünüm olarak şahane bir uyumla karşılaşmış olacaksınız beyin salatası nasıl yapılır diye soran insanlara bizim anlattığımız biçimde anlatırsanız hem ön yargılarını kırmış olursunuz hem de bu mükemmel lezzeti tatmaları için onlara bir kapı açmış olursunuz. Afiyet olsun.

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler