Ara

Mahir Günşiray Boyu, Mahir Günşiray Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Evli Mi, Kimdir, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Mahir Günşiray Kimdir? Mahir Günşiray Kaç Yaşında, Mahir Günşiray Boyu, Mahir Günşiray Nereli, Mahir Günşiray Biyografisi, Mahir Günşiray Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Mahir Günşiray Kimdir? Evli Mi, Aslen Nereli, Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu Kaç?


Adı Soyadı: Mahir Günşiray
Doğum Tarihi: 10 Ağustos 1960
Nereli:  İstanbul
Burcu:  Aslan
Kilosu:  75 kg
Boyu:  180 cm
Göz Rengi:  kahverengi
Saç Rengi:  Kahverengi
Eğitim Durumu: Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Tiyatro Bölümü Leeds Üniversitesi The Workshop Theatre'da Yüksek Lisans Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü'nde Sanatta Yeterlik yaptı.
Sevgilisi:  Bilinmiyor
Evli mi:  Hayır
Eşi:  Yok
instagram Hesabı: Yok
Twitter Hesabı:  @mahirgunsiray
Facebook Hesabı: Yok

Mahir Günşiray Kimdir, Kaç Yaşında?
 

Mahir Günşiray 10 Ağustos 1960 İstanbul doğumludur. Mahir Günşiray 61 yaşında olup Aslan burcudur. Sinema tiyatro oyuncusu ve yönetmenlik yapan sanatçı Orhan Günşiray'ın oğludur.  Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan başarılı oyuncu Mahir Günşiray; the work shop Theatrer'da Leeds Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmıştır.  Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sahne ve görüntü sanatları bölümünde ve sanatta yeterlilik Yüksek lisansı yapmıştır.

Bursa Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu tiyatro, tiyatro an der ruhr (Almanya'da) Tiyatro oyunu evinde ve Tiyatro Ti’ de çalışan ünlü oyuncu ayrıca dizi film, sinema da yer almıştır.  Samuel Beckett'in film adlı video filmini yöneten Mahir Günşiray 1985 ile 1987 den bu yana çeşitli üniversitelerde özel eğitim kurumlarında eğitmenlik yapmış ve halen kurucularından olduğu Tiyatro Oyun Evinde bu görevi yürütmektedir. 

1997 yılında Devlet tiyatrolarından istifa eden Mahir Günşiray; 1988 yılında tiyatrocu Ayşe Lebriz Berkem ile evlendi. Can adında bir oğlu olan Günşıray; daha sonra eşinden boşandı. İkinci evliliğini 1988 yılında dekor kostüm tasarımcısı olan Fransız Claudia Leon ile yapan ve ondan da 1996 doğumlu bir oğlu olan Mahir Günşıray;  birçok tiyatro dizi ve sinema filminde yer aldı.

Mahir Günşıray kaç yaşında?
61 yaşında (10 Ağustos 1960)

Mahir Günşiray annesi kimdir?
Gülsevil Günşiray

Mahir Gunsirayin babasi kimdir?
Orhan Günşiray

Mahir Gunsiray nereli?
İstanbul

Mahir Günşiray Evli ve Eşi Kim?
Claude Leon e. 1988

Mahir Günşiray kaç çocuğu var?
Can Günşiray

Can Günşiray kaç yaşında?
33 yaşında (1989)

Mahir Günşiray in oynadığı tiyatro oyunları şunlardır: 
Tiyatro öldü, yalnızlıklar, leonce ile Lena, unutmak, döne döne, Evlenme, Guevara efrasiyab'ın hikayeleri, Hikaye-i Don Kişot, ceza kolonisinde, hizmetçiler, adam adamdır, küçük burjuvalar, Bernarda Alba'nın evi, Afife Jale Nezihe Araz, kan kardeşler, Kral üşümesin,  cimri  ve kısmet.

Mahir günşiray'ın yönettiği oyunlar ise şunlardır; 
Tiyatro öldü, son bir kez, Faust, kül bellek, leonce ile Lena, Beklerken, 5 yıl geçince, Tol, Döne döne, Ahmet Arif, unutmak, Guevara ormanların hemen önündeki gece, kanlı düğün, evlenme, ceza kolonisinde hizmetçiler, hikaye-i Don Kişot, Antigone, adam adamdır, hapishaneden mektuplar, Sezuan'ın iyi insanı, sayım suyum yok ve  soğan.

Mahir günşiray'ın yer aldığı sinema filmleri ve diziler şunlardır:
Çilek kokusu, Çanakkale Yolun Sonu, Sürgün, Uzun Hikaye, Dila Hanım, Hanımın Çiftliği, İffet, aynadaki düşman, Güldün ya, Bıçak Sırtı, gitmek benim Marlon ve brandom gitmek, Mahşer, Sağır Oda, Kaybolan Yıllar, Ayışığı neredesin, Seni çok özledim, Çaylak, yer çekimli aşklar, parçalanma, Avrenos’un müşterileri, Metamorfoz, borsa, Seni seviyorum Rosa, Sarı Tebessüm, kaldırım serçesi, baharın bittiği yer, Ayaşlı ve Kiracıları, Dudaktan Kalbe, Oğlum oğlum ve bebek.

Mahir Günşiray 1998 yılında Türkiye yayıncılar Birliği düşünce ve ifade özgürlüğü ödülü olan düşünceye özgürlük kitabının yayıncıları olarak imza veren 185 sanatçı Aydın ve yazar adına ödül almıştır.

Survivor 2024 Yarışmacıları
Survivor Aleyna Kalaycıoğlu Boyu
Survivor Berna Canbeldek Boyu
Survivor Bozok Gören Boyu
Survivor Damla Can Boyu
Survivor Doğukan Manço Boyu
Survivor Ece Begüm Yücetan Boyu
Survivor Ersin Korkut Boyu
Survivor Furkan Kızılay Boyu
Survivor Gizem Memiç Boyu
Survivor Hakan Hatipoğlu Boyu
Survivor Merve Aydın Boyu
Survivor Nagihan Karadere Boyu
Survivor Nefise Karatay Boyu
Survivor Nihat Altınkaya Boyu
Survivor Ogeday Girişken Boyu
Survivor Özgür Tetik Boyu
Survivor Pınar Saka Boyu
Survivor Sahra Işık Boyu
Survivor Seda Aktuğlu Boyu
Survivor Seda Ocak Boyu
Survivor Sercan Yıldırım Boyu
Survivor Turabi Çamkıran Boyu
Survivor Yasin Obuz Boyu
Survivor Yiğit Poyraz Boyu
Survivor Yunus Emre Özden Boyu

Biyografiler

 • Survivor Seda Aktuğlu Kimdir

  Seda Aktuğlu, 24 Nisan 1987'de Almanya'da doğan, Türk anne ve babanın kızı olan bir isimdir. İzmir kökenli olan Seda, çift vatandaşlık statüsüne sahip ve ailesiyle güçlü

 • Yiğit Poyraz Kimdir

  2021 Survivor yarışmasında birçok kez SMS birincisi olan Yiğit Poyraz polemikleri ve aynı zamanda performansı ile çok kişinin dikkatini çekmeye Başaran isimlerden bir tanesidir. Peki, Survivor Yiğit

 • Survivor Özgür Tetik Kimdir

  Survivor finalistlerinden biri olan Özgür Tetik'in yarışmadan sonra hayatı ve biyografisi birçok kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Özgür tetik kimdir nerelidir ve kaç yaşındadır? Survivor

 • Survivor Nefise Karatay Kimdir

  Survivor da geçtiğimiz yıllarda şampiyon olmasının ardından Nefise Karatay'ın biyografisi ve hayatı insanlar tarafından merak ediliyor. Peki, Nefise Karatay kimdir? Nereli? Burcu ne? Kilosu ve Survivor

 • Ece Begüm Yücetan Kimdir

  Ece Begüm Yücetan Kimdir?   Ece Begüm Yücetan Doğum Tarihi: 27.08.1988 Ece Begüm Yücetan Kaç Yaşında: 36 Yaşında Ece Begüm Yücetan Nereli: İzmir Ece Begüm Yücetan Burcu: Başak Ece Begüm Yücetan Kilosu: 52 kg   Ece Begüm Yücetan Boyu: 1.80