Ara

Yunjin Kim Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Yunjin Kim Kimdir: Yunjin Kim Kaç Yaşında, Yunjin Kim Nereli, Yunjin Kim Hayatı Kısaca, Yunjin Kim Evlimi, Yunjin Kim Eşi Kim?, Yunjin Kim Boyu ve Kilosu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını Yunjin Kim biyografisinde bulabilirsiniz.

Yunjin Kim Kimdir?

Adı Soyadı: Yun Jin Kim
Doğum Tarihi: 07 Kasım 1973  
Nereli: Seul Güney Kore  
Burcu: Akrep Burcu 
Kilosu: 170 cm
Boyu: 50 kg
Göz Rengi: Koyu Kahverengi
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Üniversite mezunu  
Sevgilisi: Yok 
Evli mi: Evet
Eşi: Jeong Hyeok Park
Instagram Hesabı: Mevcut Değil
Twitter Hesabı: Mevcut Değil 
Facebook Hesabı: Mevcut Değil
 
Yun Jin Kim Hayatı Kısaca

Güney Koreli ailenin kızları olarak 1973 yılında Seul’de dünyaya geldi. Yunjin Kim henüz 10 yaşındayken ailesi Amerika’ya yerleşmeye karar verdi. YunJin Kim 7.sınıfa giderken Drama kulübüne katıldı ve My Fair lady isimli müzikalde gösteriye çıktı.

Yaşı ilerledikten sonra YunJin Kim New York’a kariyerini ilerletmek adına taşındı. Fiorello Lisesi müzik bölümünden mezunun olduktan sonra Londra Sanat Akademisinde drama dersleri almaya başladı. Buradaki eğitiminden başarıyla mezun olduktan sonra Boston Üniversitesinde Oyunculuk üzerine eğitim aldı. William Sheakspeare üzerine özel bir eğitim aldığı Oxford Üniversitesi’ne gitti.

Mezuniyetinin ardından MTV’nin pembe dizilerinde ve Brodway setlerinde çeşitli rollerde görev aldı. YunJin Kim kendi Show unu yaptığı Manhattan’da çekilen ve Kore televizyonunda da yayını yapılması üzerine ülkesince tanınmaya başladı. Şovunun ardından Wedding Dress ve Foreboarding adlı dizilerde görev aldı. 1999 senesinde yapılmış olan Shiri (Swiri) YunJin Kim’in ilk filmi oldu.

YunJin Kim artık 2000’den sonra birçok filmde başrol oynamaya başlamıştır. Bunlar sırasıyla;

Gingko Bed 2000
Rush! 2001
Iron Palm 2002
Yesterday 2002
Ardor 2002

Ardor filmi 2003 yılında Berlin Film Festivalinde yarışma dışı bir bölümde gösterildi. Amerikan Ajansı olan ve birçok Hollywood yıldızlarını temsil eden William Morris’le 3 senelik bir antlaşma imzaladı.

2004 senesinde televizyonda yayınlanan Lost dizisinde uçaktaki bir kazazede olan Sun Kwon’u canlandırdı. Dünya’da geniş kitlelere ulaşan Lost ile beraber YunJin Kim’de hayran kitlesini arttırmıştır.2005 senesinde Diary Of June filmi beyaz perdede gösterilmiştir. 2006 senesi Stuff Dergisi kapağı olmuştur.  


Biyografiler

 • Yağız Erdoğan Kimdir

  Yağız Erdoğan Kimdir?   Adı Soyadı: Yağız Erdoğan    Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)   Nereli: Rize  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi:   Eşi: instagram Hesabı: (@yagizerdgan) Twitter Hesabı: @YagizErdgan  Facebook Hesabı:     Yağız Erdoğan Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan

 • Sinem Kılıç Kimdir

  Sinem Kılıç Kimdir?   Adı Soyadı: Sinem Kılıç   Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)  Nereli: Erzurum   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Özel bir üniversitede Medya ve İletişim okuyor   Sevgilisi:   Evli mi: Bekar  Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı:   Facebook Hesabı:    Sinem

 • Simge Olçun Kimdir

  Simge Olçun Kimdir?   Adı Soyadı: Simge Olçun    Doğum Tarihi: 1996 (23 yaşında)  Nereli: İzmir  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği 4.

 • Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir

  Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?   Adı Soyadı: Sıla Rümeysa Ölçek   Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında) Nereli: Ordu- Fatsa  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve yüksek lisansına yine aynı

 • Serpil Uzunçavdar Kimdir

  Serpil Uzunçavdar Kimdir?   Adı Soyadı: Serpil Uzunçavdar    Doğum Tarihi: 1986 (33 yaşında) Nereli:   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi: Bekar   Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı: @serpiluzuncavdr    Facebook Hesabı:    Serpil Uzunçavdar Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye-