Ara

Yasemin Ergene Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Yasemin Ergene Kimdir: Yasemin Ergene İzzet Özilhan Kimdir, Yasemin Ergene Yaş, Yasemin Ergene Nereli, Yasemin Ergene Hayatı Kısaca, Yasemin Ergene Evlimi, Yasemin Ergene Eşi Kim?, Yasemin Ergene Boyu ve Kilosu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını Yasemin Ergene biyografisinde bulabilirsiniz.

Yasemin Ergene Kimdir?

Adı Soyadı: Yasemin Ergene
Doğum Tarihi: 22 Ocak 1985  
Nereli: Hamburg Almanya 
Burcu: Kova Burcu 
Kilosu:  58 kg
Boyu: 174 Cm
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi:  Koyu Kahverengi
Eğitim Durumu: İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunu
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Evet  
Eşi: İzzet Özilhan
İnstagram Hesabı: www.instagram.com/yaseminozilhan
Twitter Hesabı: twitter.com/yaseminozilhan
Facebook Hesabı:  Mevcut Değil
 
Yasemin Ergene Hayatı Kısaca

Almanya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Hamburg’da 1985 yılında hayata gözlerini açmıştır. 3 kardeşe sahiptir. Yasemin Ergene 3 yaşına geldiğinde ailesi Türkiye’ye dönmeye karar verir. Tekirdağ’da Mürefete kasabasına yerleşirler. Yasemin Ergene liseye kadar bu kasabada yaşamaya devam eder. 15 yaşına geldiğinde Gaye Sökmen Ajans Elite Model Look Yarışmasında son 10 kişi içinden biri olmuştur. 2003 senesi Miss Turkey isimli yarışmada da son 10 içinde kalmayı başarmıştır.

Mezuniyet ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezinde Tiyatro için gerekli eğitimleri alır ve sanat dünyasına girer. İlk dizisi 2002 senesinde ekranlara gelen Koçum Benim olmuştur.  Yasemin Ergene ilk sinema deneyimini 2004 senesinde yapılmış olan Vizontele Tuba ile gerçekleştirmiştir.  Çocuğun Var Derdin Var adlı dizide rol aldıktan sonra Can Gürzap tarafından verilen diksiyon derslerini aldı.

Aşk Oyunu isimli dizide hayat verdiği Ekin karakteri çok sevildi ve Yasemin Ergene birden popüler bir sanatçıya dönüştü. Migros, Ecobella vb. markaların reklamlarında oynadı.

2006 yılından 2010 yılına kadar olan sürede Doktorlar dizi ile karşımıza gelen Yasemin Ergen’in aklımıza kazındığı o nikah sahnesi tüm neslin psikolojisini bozup Doktor Levent’e uzunca bir süre hakaret ettirmişti. Bu diziden sonra oyunculuk hayatını noktalığını açıklayan Yasemin Ergene artık üniversite okumak istediğini belirtmiştir. Bu konuda en büyük destekçisinin kocası İzzet Özilhan olduğunu Finans ve ekonominin ilgi alanı olduğunu eğitiminin 5 yıl kadar süreceğinden ötürü o süreden sonrada yapımcılar artık çalışmak istemez diye düşünen Yasemin Ergene oyunculuğu tamamen rafa kaldırdığını kesin olarak açıklamıştır.

16 Temmuz 2011 yılında Tuncay Özilhan’ın oğlu İzzet Özilhan ile evlenmiştir.  Çiftin Emine ve Ela adında iki kızı vardır.

Yasemin Ergene Filmleri ve Dizileri: 

2002 - Koçum Benim (Eylül 2) (TV Dizisi)
2003 - Vizontele Tuuba (Aynur) (Sinema Filmi)
2004 - Ah Be İstanbul (Esra)(TV Dizisi)
2004 - Çocuğun Var Derdin Var (Sibel)(TV Dizisi)
2004 - Hırsız Var! (Manken)(Sinema Filmi)
2005 - Haylaz Babam (Konuk Oyuncu)(TV Dizisi)
2005 - Aşk Oyunu (Ekin Teksoy)(TV Dizisi)
2006-2010 - Doktorlar (Ela Altındağ)(TV Dizisi)
2008 - Babam Adam Olacak (Yeşim)(TV Dizisi)


Biyografiler

 • Yağız Erdoğan Kimdir

  Yağız Erdoğan Kimdir?   Adı Soyadı: Yağız Erdoğan    Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)   Nereli: Rize  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi:   Eşi: instagram Hesabı: (@yagizerdgan) Twitter Hesabı: @YagizErdgan  Facebook Hesabı:     Yağız Erdoğan Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan

 • Sinem Kılıç Kimdir

  Sinem Kılıç Kimdir?   Adı Soyadı: Sinem Kılıç   Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)  Nereli: Erzurum   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Özel bir üniversitede Medya ve İletişim okuyor   Sevgilisi:   Evli mi: Bekar  Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı:   Facebook Hesabı:    Sinem

 • Simge Olçun Kimdir

  Simge Olçun Kimdir?   Adı Soyadı: Simge Olçun    Doğum Tarihi: 1996 (23 yaşında)  Nereli: İzmir  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği 4.

 • Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir

  Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?   Adı Soyadı: Sıla Rümeysa Ölçek   Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında) Nereli: Ordu- Fatsa  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve yüksek lisansına yine aynı

 • Serpil Uzunçavdar Kimdir

  Serpil Uzunçavdar Kimdir?   Adı Soyadı: Serpil Uzunçavdar    Doğum Tarihi: 1986 (33 yaşında) Nereli:   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi: Bekar   Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı: @serpiluzuncavdr    Facebook Hesabı:    Serpil Uzunçavdar Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye-